Bankoğlu’dan sel sonrası Hasankadı’da inceleme

CHP, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, 2 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından Hasankadı Beldesinde incelemelerde bulundu.Selde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine de baş salığı dileyen Bankoğlu, “Bu afetlerin Bartın’ın kaderi olmaması için gerekli önlemlerin alınıp, çalışmaların yapılmasının takipçisi olacağım” dedi.

Bankoğlu’dan  sel sonrası Hasankadı’da inceleme Güncel

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, 2 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından Hasankadı Beldesinde incelemelerde  bulundu. Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu ve Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ile birlikte Hasankadı’ya giden Bankoğlu, şiddetli yağışla birlikte yaşanan sel felaketi ardından sahil güvenlik dalgıç ekipleri, Jandarma, AFAD, UMKE  ekiplerinin çalışmaları hakkında da bilgi aldı. Bankoğlu yaptığı açıklamada “Öncelikle yüreklerimizi yakan bu afette hayatını kaybeden yurttaşlarımız İbrahim Çeliktaş ve İsa Akgün’e Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Başta Bartın halkı olmak üzere tüm ülkeyi kedere boğan ve hem canlarımızın hem mal kaybına sebep olan bu afetlere karşı gerekli önlemlerin alınması şarttır. Bu afetlerin Bartın’ın kaderi olmaması için gerekli önlemlerin alınıp, çalışmaların yapılmasının takipçisi olacağım”dedi.

Hayatını kaybenden vatandaşların ailelerine taziye ziyareti

Bankoğlu, Belediye Başkanları Emiroğlu ve Çakır’la birlikte selde hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine de taziye ziyeretinde bulundu. Bu ziyaret sonrası beldedeki esnaf ve vatandaşlarla görüşen Bankoğlu, maddi hasara ilişkin bilgi aldı. Bu olayların tekrar etmemesi için elinden geleni yapacağını belirten Bankoğlu, konunun yakın takipçisi olacağını belirterek bölgeden ayrıldı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam