Bankoğlu: “Eşit muamele görmek isteyenler için çalışıyoruz”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, İstanbul Büyükşehir Başkan lığı seçim sonuçlarıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda konuştu.

Bankoğlu: “Eşit muamele görmek isteyenler için çalışıyoruz” Güncel

CHP Bartın Milletvekili  ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, İstanbul Büyükşehir Başkan lığı seçim sonuçlarıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda konuştu. Sadece İstanbul’un ve Türkiye’nin değil dünyanın dikkat kesildiği bir seçim sürecinin sonunda toplumun adalet duygususunun tecelli ettiğini ifade eden Bankoğlu, “ Biz Türkiye kazansın diye mücadele veriyoruz. Biz bu vatanı seven, burada hak, hukuk ve adaletle iyi yaşamayı hedefleyen, eşit muamele görmek isteyenler için çalışıyoruz. Biz bölmeye ve ötekileştirmeye değil tüm yurttaşlarımız için çalışıp, hizmet etmeye talibiz. Bunun için hukuk diyoruz, bunun için şeffaflık diyoruz. Sadece İstanbul’un ve Türkiye’nin değil dünyanın dikkat kesildiği bir sürecin sonunda toplumun adalet duygusu tecelli etmiştir. İstanbullular Sayın Ekrem İmamoğlu’da bir kez daha ama bu sefer daha yüksek sesle hakkını teslim etmişlerdir. Demokrasi kazanmıştır. Yalnızca İstanbullular değil vicdan, sağduyu ve Türkiye kazanmıştır. Artık tüm yurttaşlar kendine verilen değeri hissetmekle kalmayacak, sevgi ve barış diliyle huzura da kavuşacaktır. Değersizleştirilip örselenen kimse kalmayacaktır. En önemlisi de bu iyi niyeti kısa zamanda tüm Türkiye görecektir. İnşallah her şey çok güzel olacak”dedi.

Yurttaşlarımız her şeyi görmekte”

 Tüm dikkatler İstanbul’da olsa da Türkiye’nin içinde bulunduğu büyük sıkıntılara hükümetin acil çözümler bulması gerektiğini belirten Aysu Bankoğlu “Hayat pahalılığı, işsizlik, sanayinin ve tarımın can cekişiyor olması. Ayrıca başta Amerika olmak üzere pek çok ülkeyle sıkıntılı dış ilişkiler gibi sorunlar yığını karşımızdadır. Ancak AKP hükümeti tüm işi gücü bırakmış başta İstanbul ve Ankara olmak üzere “CHP’li belediyelere nasıl iş yaptırmam? Millete verilecek hizmeti nasıl engellerim?” derdindedir. Belediyenin yurttaşlarına hizmet etmesine engel olacak yeni düzenlemer yaparak, ellerini kollarını bağlıyor. Hem de israfın en büyük olduğu belediye şirketlerine yönetici atama yetkisini çoğunluğu elinde tuttuğu için belediye meclislerine veriyor. Belediye Meclisi çoğunluğunun AKP’nin elinde olmasını suistimal etmeye devam etmekte ısrarlılar. Devlette, hizmette devamlılık esastır. AKP diyor ki “Bu işleri biz yapmazsak, kimseye yaptırmayız” maksadını artık siz anlayın. Yurttaşlarımız her şeyi görmektedir. Bu tür siyasi manevralar, hizmete engel olmalar, eninde sonunda buna sebep olanların ayağına dolanmaktadır. Panik ve kızgınlıkla hareket eden, yurttaşlarını cezalandırmaktan çekinmeyen bu AKP anlayışının miyadı dolmak üzeredir” şeklinde konuştu.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam