GİAD’tan öğrencilere teşvik ödülü

Bartın Genç İş Adamları Derneği (GİAD), Bartın Üniversitesi tarafından her yıl gerçekleştirilen Bartın GİAD Özel Ödülü verecek.

GİAD’tan öğrencilere teşvik ödülü Güncel

Bartın Genç İş Adamları Derneği (GİAD), Bartın Üniversitesi tarafından her yıl gerçekleştirilen  Bartın GİAD Özel Ödülü verecek. Bartın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Salim Cem Yıldız ödülle ilgili olarak  “Üniversiteler birer eğitim kurumu olmakla birlikte bölgesel kalkınmaya da çok değerli katkılar sunmaktadır. Bartın Üniversitesi’nin ve Rektör Orhan Uzun’un çalışmalarını övgüyle takip ediyor ve üniversitemiz ile her konuda işbirliği yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Üniversitemizin düzenlediği AR – GE Proje Pazarı etkinliğinin gençlerin fikir dünyalarını desteklemek ve teşvik etmek adına çok önemli. Bu bakımdan ülkelerin teknolojik gelişmelerinde Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları önem arz ediyor. Bartın GİAD olarak sizlerin çalışmalarını önemsiyor ve destekliyoruz. Sizleri tebrik ediyor, bu merakınızın, çalışmalarınız sabırla ve sebatla sürdürmenizi rica ediyoruz” dedi.

Ana kriterler belirlendi

Bartın Genç İş Adamları Derneği olarak ödül alacak projeyi belirlerken fikir kadar o fikrin nihai ticari ürüne dönüşme potansiyelini ve fikir sahibinin Bartın Üniversitesi öğrencisi olmasını  ana kriter olarak esas aldıklarını belirten Yıldız,  Ar-Ge proje pazarı etkinliğinin üniversite sanayi işbirliğine katkı sağladığı gibi girişimcilerin sanayicilerle buluşmasına da imkan verdiğini kaydetti. Yıldız, “ Bu vesile ile bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Bartın Üniversite Rektörü Orhan Uzun’u ve değerli çalışma arkadaşlarını tekrar tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam