Japonya Büyükelçiliği temsilcileri Bartın’da

Bartın Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere 90 Bin USD Hibe Programı kapsamında hazırlanan Bilinçli Ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın Projesi için Japonya Büyükelçiliği temsilcileri Bartın’a geldi.

Japonya Büyükelçiliği temsilcileri Bartın’da Güncel

Bartın Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere 90 Bin USD Hibe Programı kapsamında hazırlanan Bilinçli Ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın Projesi için Japonya Büyükelçiliği temsilcileri Ekonomi Bölümü İkinci Katibi Toshifumi Endo ve Proje Uzmanı Gözde Gülşah Baskın Bartın’a geldi. Ön değerlendirme aşaması başarılı bir şekilde tamamlanan  projeyi yerinde incelemek ve detaylı değerlendirmelerde bulunmak üzere Bartın’a gelen temsilciler, Bartın Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Feridun Güler ve proje ekibiyle birlikte ilk olarak Amasra’yı ziyaret ederek Amasra’nın tarihi ve turistik yerlerini tanıdı.

Vali Yardımcısı Yaylacı’yla toplantı

Büyükelçilik temsilcileri daha sonra Bartın Valiliğinde Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı’yla bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Proje ekibinin tanıtılmasıyla başlayan toplantıda Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın Projesiyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Kozcağız’daki proje alanını incelediler

Kozcağız Beldesinde hayata geçirilmesi planlanan projenin mikro bir örneği olan ve Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Proje Uygulama Eğitim Merkezinin  atölye çalışmaları hakkında bilgi alan heyet,  beldedeki proje alanını DAziyaret etti.   Kozcağız Belde Belediye Başkanı Mustafa Karaman tarafından karşılanan heyet,  proje sahasında incelemelerde bulunarak proje ekibinden bilgi aldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam