Gençler doğa yürüyüşünde buluştu

Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü yönetimi ve sporcuları, Bartın Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşü etkinliğine katılım sağladı. Etkinlik sonrasında Aydın’ın Didim İlçesinde gerçekleştirdikleri dalış faaliyetini hatırlatan Bartın Akademik Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı Sanem Çöme Taşdemir, aynı faaliyeti ilerleyen zamanlarda Amasra’da da gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Gençler doğa yürüyüşünde buluştu Spor

Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü, etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Aydın’ın Didim ilçesinde dalış faaliyetleri gerçekleştiren Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü son olarak Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen ‘Doğa Yürüyüşü’ etkinliğine katıldı. Etkinliğe Bartın Akademik Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı Sanem Çöme Taşdemir, Bartın Akademik Gençlik Ve Spor Kulübü Başkan Yardımcıları Emrah Taşdemir, Fermide Tunç, Sezai Aydın, MİKADER Çocuk Yuvası öğrencileri, antrenörler ve sporcular katıldı.

 Dolayasıya eğlendiler

 Yaklaşık 70 kişiden oluşan grup, Yeşilkaya Köyü Gergece Şelalesine yürüdükten sonra matrak oyunu, halat çekme oyunu gibi geleneksel oyunlar oynadı.

Taşdemir :“Dalış turizminin canlandırılmasına dikkat çekmeyi planlıyoruz”

 Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Bartın Akademik Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı Sanem Çöme Taşdemir, “Bartın Akademik Gençlik Ve Spor Kulübü ailesi olarak Gençlik Merkezi’nin düzenlemiş olduğu doğa yürüyüşüne katıldık. 70 kişilik grupla Yeşilkaya Köyü Gergece Şelalesine yüründükten sonra matrak oyunu, halat çekme oyunu gibi geleneksel oyunların oynandığı etkinlikte gençler oldukça eğlendi. Bartın akademik spor kulübü geçtiğimiz günlerde Aydın’ın Didim ilçesinde dalış faaliyeti de gerçekleştirmişti. Aralarında ilk kez dalış heyecanı yaşayan gençlerin olduğu grup bunun yanı sıra kulüp bayrağını egenin derinliklerinde açmanın heyecanını yaşadı. İleriki zamanlarda aynı faaliyeti Amasra’da da gerçekleştirerek dalış turizminin canlandırılmasına dikkat çekmeyi planlıyoruz. Bedensel engellilerin sosyal hayata uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve su altı dünyasının keşfinin yanı sıra rahabilite etme gücünden yararlanmak amacıyla uzmanlar eşliğinde bir proje yapmayı düşünüyoruz. Yine yakın zamanda doğal güzelliği olan ilimizde bir kamp organizasyonu da gerçekleştirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam