Hasankadı’da selin izleri siliniyor

Hasankadı’da yaşanan sel felaketi sonrasında beldenin yaraları sarılmaya devam ediyor. Felaketin ilk anlarından itibaren tüm ekip ve ekipmanlarıyla beldede çalışmalara başlayan İl Özel İdaresi, bu çalışmalar kapsamında dere yatağı, heyelan ve yol temizliği çalışmalarına devam ediyor.

Hasankadı’da selin izleri siliniyor Güncel

Hasankadı’da yaşanan sel felaketi sonrasında beldenin yaraları sarılmaya devam ediyor. Felaketin ilk anlarından itibaren tüm ekip ve ekipmanlarıyla beldede çalışmalara başlayan İl Özel İdaresi, bu çalışmalar kapsamında dere yatağı, heyelan ve yol temizliği çalışmalarına devam ediyor. Özel İdare, yaptığı son çalışmalarla ilgili “ 20 Haziran 2019 tarihinde meydana gelen sel afetinde afete maruz kalan 13 köyümüzde 23 Haziran 2019 Pazar Günü 14 iş makinası 20 personel ile yapılan çalışmalar, Şarköy Boğaz ve Kapıcıoğlu mahallesinde 500 metre dere yatağı temizliği ve yol temizliği yapıldı.  Bakioğlu Köyünde yol temizleme ve dere ıslahı çalışmalarına devam edildi, yarın da devam edilecek. Aşağıdere Köyünde heyelan ve yol temizliğine devam edildi, yarın da devam edilecek. Eskiemirler köyünde yol ve heyelan temizlik çalışmaları yapıldı. Eyüpoğlu Köyü yolunda yol temizliği yapıldı. Hasankadı belde sınırları içerisinde 1 Ekskavatör,2 Kamyon kiralanarak cumartesi günü saat 08:00 itibari ile çalışmalara başlandı. Aşağıdere Çay Mahallesinde yıkılan köprüden dolayı trafiğe kapanan dere geçişi için baks menfez alımı yapılmış ve ekskavatör nakli tamamlanmıştır. Dere geçişi yarın tamamlanacaktır. Afete maruz kalan 13 köyümüzün köylerine tekrar gidilerek sel ile ilgili sorunların durumuna göre tüm teknik personelimizce yerinde görülüp muhtarlarımızın talepleri toplu halde alınmıştır açıklamasında bulundu.

Bakioğlu ve Şar köylerinde dereler  temizlendi

Bakioğlu ve Şar köylerinde derelerin temizliğinin tamamlandığını da ifade eden Özel İdare, “Çalışmalarda günlük olarak heyelan, yol temizliği ve dere temizliği çalışmalarında 3 bin metreküp hafriyat, heyelan deplase edilmekte olup, buna mukabil 600 ile 750 metreküp agrega selden zarar gören yerlere uygulanmaktadır. Aşağıdere, Bakioğlu, Hanyeri, Şar Köyündeki takriben bin 700 metre uzunluğundaki derelerin temizliği Bakioğlu ve Şar köylerinde tamamlanmış olup, diğer köylerde çalışmalara yarın da devam edilecektir” dedi.

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam