Kurucaşile İlkokulu, 284 kilo atık pil topladı

Çevre bilincinin arttırılması, halk sağlığının korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi yollarına dikkat çekmek amacıyla Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü ile TAP Derneğinin işbirliğiyle düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada bu yıl birinciliği 284 kilo atık pil toplayan Kurucaşile İlkokulu elde etti.

Kurucaşile İlkokulu, 284 kilo atık pil topladı Güncel

Çevre bilincinin arttırılması, halk sağlığının korunması ve  çevre kirliliğinin önlenmesi yollarına dikkat çekmek amacıyla Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü ile TAP Derneğinin işbirliğiyle düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ödül törenine Bartın Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Ali Özcan  başta olmak üzere t dereceye giren okul öğretmenleri ve öğrencileri ile müdürlük personeli katıldı.

Bu yılın şampiyonu Kurucaşile

Yarışmada bu yıl birinciliği 284 kilo atık pil toplayan Kurucaşile İlkokulu elde etti. Yarışmanın ikincisi ise  152 kiloyla Vali Tevfik Başakar İlkokulu olurken 118 kiloyla Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Bu yıl yarışmada toplam 13 okul katıldı ve yine toplamda 1061kilo atık pil toplandı.  Yarışma kapsamında birinci olan Kurucaşile İlkokuluna masa tenisi, ikinci olan Vali Tevfik Başakar İlkokuluna futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, kaleci eldiveni, antrenman yeleği vb. malzemelerden oluşan spor seti ve üçüncü olan Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine de  7 tane santranç seti ve satranç eğitim panosu ödülü verildi.

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam