İcra ilanlarının geleceği Adalet Komisyonun gündeminde

Yargı Reformu Paketi Strateji Belgesi’nde ortaya konulan icra ilanlarını ortadan kaldıracak yaklaşımla ilgili bir rapor hazırlayan Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri, raporu Adalet Komisyonu Üyeleri’ne takdim etmek üzere Ankara’da bir takım önemli temaslar gerçekleştirdi.

İcra ilanlarının geleceği Adalet Komisyonun gündeminde Güncel

Yargı Reformu Paketi Strateji Belgesi’nde ortaya konulan icra ilanlarını ortadan kaldıracak yaklaşımla ilgili bir rapor hazırlayan Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri, raporu Adalet Komisyonu Üyeleri’ne takdim etmek üzere Ankara’da bir takım önemli temaslar gerçekleştirdi. BİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Genel Kurul Üyesi Şevket Erzen ile Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Hukuk Kurulu Üyesi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Ulaştırma Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek, MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Adalet Komisyonu Sözcüsü Gülay Samancı, Komisyon Katip Üyesi Belgin Uygur, Adalet Komisyonu Üyeleri Emine Yavuz Göçgeç ve Tufan Köse’yi ziyaret etti.

Girişimler devem edecek

Heyet, Adalet Komisyonu Başkanı dahil pek çok üye,  İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimlerinden dolayı İstanbul’da yer aldığı için yerel basının hayatiyetini tehdit eden bu yaklaşıma ilişkin görüşlerin yer aldığı raporu yazılı olarak kendilerine ulaştırdı. Ziyaretler son derece verimli geçerken Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ani gelişen programa önceden belirlenmiş programları dolayısıyla katılamadı. Ziyaretlerin sonunda konunun yakın takibi ve bütün boyutları ile ele alan yaklaşım konusunda girişimlerin devamı kararı alındı.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam