Bankoğlu “Dileğimiz dostça bir bayramdır”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim çalışmalarına devam eden CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Ramazan bayramını Bartın’da yoğun geçirdi. Şehir merkezi ilçeler ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelen Bankoğlu, halkla bayramlaşıp sohbet etti.

Bankoğlu “Dileğimiz dostça bir bayramdır” Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim çalışmalarına devam eden  CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Ramazan bayramını Bartın’da yoğun geçirdi. Şehir merkezi ilçeler ve köylerde  vatandaşlarla bir araya gelen Bankoğlu, halkla bayramlaşıp sohbet etti.  İlk gün Millet Konağı, Jandarma Sosyal Tesisleri Subay Gazinosu ve Polis Misafirhanesi’ndeki bayramlaşmalara katılan Bankoğlu, ardından Devlet Hastanesi Acil Servisine yaptığı ziyarette yatan hastalara ve yakınlarına şifa dileklerini iletti. Partililerle de biraraya gelen Bankoğlu; hem İstanbul yerel seçimine ilişkin bilgi verdi hem de güncel konulara ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Bankoğlu, “Geleneklerimizi tüm içtenliği ile bizlerle paylaşan tüm hemşehrilerimize bir kez de sizler aracılığıyla teşekkür etmek istiyorum. Ülkemizin içinden geçmekte olduğu sıkıntılı süreci umutla, inançla ve en önemlisi sabırla karşılayan Bartınlı yurttaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.”dedi.

“Süreci bir an bile takipsiz bırakmıyoruz”

Ulus, Amasra, Çakraz, Avara, Cumayanı, Tekkeönü, Karamazak, Kızılelma, Küçükkızılkum, Büyükkızılkum, Hatipler, Beşköprü, Çiftlik’teki vatandaşlarla da bir araya gelen Bankoğlu “Ülkemiz altıncı ayın içindeyken ne yazık ki bir hukuk garabeti olarak tarihe geçen yerel seçim gündeminden kurtulamamıştır. Partimiz olarak yurttaşlarımızın geçim sıkıntısının gittikçe derinleştiği, işsizliğin zirve yaptığı, üretimin durma noktasına geldiği bu süreci bir an bile takipsiz bırakmıyoruz. Hükümeti siyaset yapmayı bırakıp iş yapmaya, ekonomiyi düzeltmeye, işsizliğe çare bulmaya, üretime yönelmeye, dış ilişkilerimizde dikkate davet ediyoruz. Ancak tüm yurttaşlarımız yapılan hukuksuzluklar, atılan iftiralar karşısında rahatsız. Bayram ziyaretlerimde her partiden bir araya geldiğim her yaştan hemşehrimin bu haksızlığa karşı tepkisini görmek beni çok umutlandırdı. Tüm CHP’li vekil arkadaşlarımın da kendi bölgelerinde aynı izlenimini edindiğini görüyoruz. Sağduyu sahibi tüm yurttaşlarımızın bunun İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin çok ötesinde bir şey olduğunu görmesi büyük önem taşıyor. Yurttaşlarımız artık hukuksuzluğa yeter diyor. Hükümet neden bütün gücüyle sadece bu işin peşinde diye soruyor? Ülkemiz adına bu farkındalığın her şeyin çok güzel olacağını işaret ettiğini söylemek isterim. Martın sonu bahardı, şimdi 23 Haziran da tüm yurdumuz için güzel günlerin başlangıcı olmasını diliyorum.”açıklaması yaptı.

Bankoğlu her kesimden vatandaşın yapıcı siyasetiyle takdir ettiği Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran seçimi çalışmalarına katılmak üzere Bartın’dan İstanbul’a hareket etmeden “Her şey çok güzel olacak” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam