İlk kez millet konağında halkla bayramlaşılacak

Tüm İslam alemi gibi Bartın halkı da Ramazan Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. Vatandaşlar, bayram hazırlıklarına devam ederken il protokolü de bayramın birinci günü halkla bayramlaşacak. Her bayramda Valilik Camlı Salonda yapılan bayramlaşma bu Ramazan Bayramında ilk kez Yukarıçarşı’daki Eski Halk Kütüphanesi olarak bilinen Millet Konağında gerçekleştirilecek. Bartın Valisi Sinan Güner başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının başkanları ve amirlerinin de olacağı bayramlaşma 10.30 da başlayacak.

İlk kez millet konağında halkla bayramlaşılacak Güncel

Tüm İslam alemi gibi Bartın halkı da Ramazan Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. Vatandaşlar, bayram hazırlıklarına  devam ederken il protokolü de bayramın birinci günü  halkla bayramlaşacak.  Ancak bayramlaşma öncesinde  protokol, Arife günü Bartın Valisi Sinan Güner başta olmak üzere Bartın Şehitliğini ziyaret edecek. 11.00’dan itibaren yapılacak ziyarette tüm şehitlerimiz için dualar okunacak. Ziyaret sonrasında ise protokol 75. Yıl Huzurevini ziyaret ederek huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayacak. 11.30’da başlayacak Huzurevi bayramlaşmasının ardından protokol 12.00’da şehit ailelerini ziyaret edecek.

Bayramın birinci günü halkla bayramlaşılacak

Protokol yarın yani bayramın birinci günü halkla  bayramlaşacak. Her bayramda Valilik Camlı Salonda yapılan bayramlaşma bu Ramazan Bayramında ilk kez Yukarıçarşı’daki Eski Halk Kütüphanesi olarak bilinen Millet Konağında gerçekleştirilecek. 10.3o’da başlayacak programa Bartın Valisi Sinan Güner  kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, daire amirleri, memurlar ve vatandaşlar katılacak.

Askeri erkanla da bayramlaşılacak

Millet Konağındaki bayramlaşmanın ardından protokol askeri erkanla da bayramlaşacak. 11.00’da İl Jandarma Komutanlığı personeliyle İl Jandarma Komutanlığı Sosyal Tesislerinde bayramlaşacak. 11.30’da TSK-Garnizon Komutanlığı personeli ile Subay Gazinosunda bayramlaşacak olan protokol, 12.00’da İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile Polis Misafirevinde bayramlaşacak. 12.30’da Bartın Devlet Hastanesi Acil Servis personeli  ve hastalarla bayramlaşacak olan protokol, 13.00’da da Bartın Belediyesi İtfaiye personeli ile bayramlaşacak.

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam