64 Kıbrıs Gazisine madalya ve berat

Bartın’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih töreni düzenlendi. Törende Bartınlı 64 Kıbrıs Gazisine berat ve madalyalarını takdim edildi.

64 Kıbrıs Gazisine madalya ve berat Güncel

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan gazilerimize “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih” verildi. Bartınlı 64 Kıbrıs Gazisine berat ve madalyalarını takdim edildiği törene Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, vali yardımcıları, gaziler ve yakınları katıldı.

Güner: “Dünya tarihinde bir kahramanlık örneği”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Bartın Valisi Sinan Güner, bir konuşma yaparak Gazilerimize teşekkür etti. Kıbrıs Barış Harekatı’nın dünya tarihinde bir kahramanlık örneği olduğunu söyleyen Vali Güner, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barış Harekatına katılan Gazilerimiz için hazırlanan Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih töreni için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle gazilerimizi ve onların ailelerini burada görmekten mutluluk duyduğumu tekrar belirtmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Kıbrıs Barış Harekatı dünya tarihinde bir kahramanlık örneğidir. Kıbrıs Barış Harekatının başarıya ulaşmasında en büyük pay şüphesiz şehitlerimiz ve şimdi burada bulunan gazilerimiz ve onların ailelerinindir. Bu uğurda hayatlarını kaybeden bütün şehitlerimizi bir kez daha Rahmet diliyorum. Siz değerli gazilerimize ve ailelerine sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam