Tunç, İstanbul seçimi için Bartınlılardan destek istedi

AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği halk iftarında konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İstanbul’da 120 bin Bartınlı olduğunu ifade ederek Bartınlılardan İstanbul seçimi çin AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek istedi.

Tunç, İstanbul seçimi için Bartınlılardan destek istedi Güncel

AK Parti İl Başkanlığı, Ramazan ayı dolayısıyla halk iftarı düzenledi. Kapalı pazaryerinde yapılan iftara AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başta olmak üzere, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri, Merkez İlçe Teşkilatı üyeleri, kadın  ve gençlik kolları ve vatandaşlar katıldı.  Milletvekili Tunç, iftar sonrasında yaptığını konuşmada ise Bartınlılardan 23 Haziran’daki İstanbul seçimi için AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek istedi.

Tunç: “Destekleriniz için teşekkür ediyorum”

Bartınlıların Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını da kutlayan Yılmaz Tunç şöyle konuştu:

“Rahmet, bereket, birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan-ı Şerif’in artık son haftasına girmiş bulunuyoruz. Şimdiden Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah Ramazan Bayramına da bu şekilde birlik ve huzur içerisinde ailece sevdiklerinizle kavuşturmayı nasip eylesin. Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum. Bu iftar sofrasında sizlerle bizleri bir araya getiren başta İl Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar vermiş olduğunuz destekler için hepinize çok çok teşekkür ediyoruz.

“İstanbul seçimleri ülkemizi de ilgilendiriyor”

23 Haziran’da bir seçim var. İstanbul’un seçimi ama İstanbul’daki seçim ülkemizi de ilgilendiriyor. İstanbul’daki seçimlerin önemini sizlere anlatmama gerek bile yok. Sizler bunu çok iyi bilen, idrak eden insanlarsınız. Çünkü İstanbul seçimlerine müdahale eden çok. dışarıdaki gazeteler manşetler atabiliyorlar, haberler yapabiliyorlar. 23 Haziran İstanbul seçimlerinde Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak isteyenler, geçmişte Türkiye’nin önünde duranlar ve aleyhinde çalışanların hepsi İstanbul seçimlerine önem veriyorlar.

“İstanbul’da 120 bin Bartınlı var”

Bu nedenle İstanbul seçimine biz de çok önem veriyoruz. İstanbul’u İstanbul yapan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye bugün yoluna güçlü bir ülke olarak emin adımlarla ilerliyorsa bu Recep Tayyip Erdoğan sayesindedir. Nefes alınamayan, yollarında yürünemeyen, suyu akmayan bir İstanbul’u İstanbul yapan Recep Tayyip Erdoğan’dır ve hemen onun yanındaki Binali Yıldırım’dır. İnşallah Binali Yıldırım İstanbul’u daha iyi yerlere taşıyacak. İstanbul’da 120 bin Bartınlı var.  Sizlerden istirhamım İstanbul’daki akrabalarınızla diyalog halinde olarak onlara 23 Haziran’da İstanbul’la ilgili “Aman yanlış yapmayalım” diyerek mesajınızı vermeniz.”

Kalaycı: “Ramazan’ın güzelliğini birlikte paylaşalım”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da “Geleneksel hale getirdiğimiz halk iftarımıza hoş geldiniz. Ramazan ayını rabbim bize en güzel şekilde ifa etmeyi nasip etsin. Dualarımızı kabul eylesin. Ramazan ayı paylaşma ayıdır. İftar sofralarımızda halkımızla beraber iftar yaparak, Ramazan ayının bu güzelliğini birlikte paylaşalım istedik. Allah bizi nice iftar sofralarında buluştursun inşallah. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yılmaz Tunç ve teşkilat mensupları iftarın ardından vatandaşlarla çay sohbeti de gerçekleştirdi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam