Saadet Partisi iftarda bir araya geldi

Saadet Partisi İl Başkanlığı, Ramazan dolayısıyla verdiği iftarda partililerle bir araya geldi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç’ün de katıldığı iftarda Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, İstanbul seçimlerinden sonra hayatın normale dönmesini beklediklerini ifade ederek halkın artık bir şeylerin ters gittiğini anladığını söyledi. Tongüç ise ülkenin şuanda yaşadığı ekonomik sıkıntılardan kurtulmanın çaresinin Milli Görüş’ün ortaya koyduğu reçete olduğunu kaydetti.

Saadet Partisi iftarda bir araya geldi Güncel

Saadet Partisi  İl Başkanlığı, Ramazan dolayısıyla verdiği iftarda partililerle bir araya geldi. Türbe mevkiinde bulunan Kafem Kafe’de gerçekleştirilen iftara  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz, teşkilat üyeleri, parti mensupları ve basın mensupları katıldı. İftar sonrasında  Bartın ve ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, “Her yıl geleneksel olarak Bartın’da düzenlemiş olduğumuz geleneksel iftarımızı bu akşamda Ankara’dan Genel Başkan Yardımcımız İlyas Tongüç’ün katılımıyla yapıyoruz. Bir seçim sürecini bitirdik. Önümüzde iptal edilen İstanbul seçimleri ardından da inşallah hayat normale girecek diye bekliyoruz ama hala normale giren bir şey yok. Bizler bunları iki dönemdir üç dönemdir her seçimlerde anlattık. Ama maalesef ya ikna edemedik ya da yeterince anlatamadık. Ama şu yaşadığımız sürede insanlarımız anlamaya başladı. Markete gittiğinde, pazara indiğinde artık halkımız bir şeylerin ters ve yanlış gittiğini anlamaya başladı” dedi.

Yurtbay: “Anlattıklarımız hep doğruydu”

31 Mart seçimleri boyunca halka anlattıkları her şeyin doğru olduğunu belirten Yurtbay, “Bizler böyle olsun istemedik. Anlattıklarımız hep doğruydu. Ülkemizin kalkınması için, ileriye gitmesi için gerekli projeleri, hedefleri, yapacaklarımızı anlattık ama maalesef olmadı. Yılmadan azimle suyun mermere damladığı gibi damlamaya devam edeceğiz inşallah. Ortadoğu’yu İslam alemini görüyorsunuz. Başka kurtuluş yok bu teşkilatın çözümlerinden başka bir çözüm yok. Olsa bizde hep beraber oraya giderdik oraya dahil olurduk. Halkımız bizleri anlamaya başladı inşallah önümüzdeki süreçte bizde gayret edersek bu iş inşallah düzelecek” şeklinde konuştu.  

Tongüç:  “Biz milletin kendisiyiz”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç ise ülke gündemiyle ilgili şu ifadelerde bulundu: “Biz milli görüşçüler olarak 50 yıldır Erbakan hocamızın 1969 yılında başlattığı bir hareketle bu milletin bin yıllık tarihi köklerine bağlı bir çalışmayla bu milletin özü aslı kendisi olmak çerçevesinde bir hareketin mensuplarıyız. Bu milletin kendisiyiz. Bu noktada milletimizin içinde bulunduğu dertlerine çare üretmek bakımından onların inancına değerlerine uygun reçeteler hazırlıyoruz. Merhum Erbakan hocamız bu hareketi başlatırken önce ahlak ve maneviyat diyor. Yani diyor ki bu millet bin yıldır Müslümandır. Bu millet Müslümanlığından vazgeçecek olursa, imanına halel gelecek olursa bu topraklarda kalamaz. Öyleyse bu millete en önce lazım olan şey ahlak ve maneviyattır diyor. Bunun ne anlama geldiğini bugün çok daha yaşadığımız hadiselerden ete kemiğe bürünmüş bir şekilde anlıyoruz.

“Faiz belasından kurtulmak zorundayız”

Ekonominin faizden kurtarılmadan milletin alın terinin karşılığı verilmeden bu milletin kafasını yastığa rahat koyamayacağı temelinde o zaman bir iddia ortaya koyduk. Ve bugünde bu faiz belasını nasıl devletleri borç batağına sapladıysa toplumları da ciddi bir batağa doğru sapladığını görüyoruz. Öyleyse bu faiz belasından ekonomiyi kurtarmak zorundayız. Bugün bizim Saadet Partisi olarak ortaya koyduğumuz çalışmalar iddiamız bitmiş değildir. Bugün aldığımız seçim sonuçları elbette değerlendirilebilir. Teşkilatlarımız bunu değerlendirecektir. Ama şunu biliyoruz ki bizim ortaya koyduğumuz iddialar hususunda ekonomik olarak yaşanan bu sıkıntılardan kurtulmanın çaresi milli görüşün ortaya koyduğu reçetenin dışında bir gelişme ortaya koymamıştır.

“Milletin aslıyız özüyüz”

 Saadet Partisi böyle önemli bir misyonun temsilcisidir. Azdır çoktur ama her zaman var olmaya devam edecektir. Bundan 25 yıl önce konuştuğumuz bir çok partinin yerinde yeller eserken biz vardık yarın da var olmaya devam edeceğiz. Çünkü bu milletin aslıyız özüyüz. Biz aziz milletimizin hizmetinde olmak üzere onun inancına uygun reçeteleri gece gündüz demeden ortaya koyuyoruz. Biz milletimize hiçbir zaman kızmadık yine kapısına gidip selamımı vereceğiz. Kurtulun ancak bu Saadet kapısından olduğunu hatırlatacağız.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam