Akdeniz: “Elektrik ve su fiyatlarında indirim şart”

Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, esnaf ve çiftinin enflasyonla mücadele edebilmesi için elektrik ve su fiyatlarında indirimin şart olduğunu söyledi.

Akdeniz: “Elektrik ve su fiyatlarında indirim şart” Güncel

Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, esnaf ve çiftinin enflasyonla mücadele edebilmesi için elektrik ve su fiyatlarında indirimin şart olduğunu söyledi. Çiftçi ve esnaf için maliyetlerin azalmasının hayati önem taşıdığını ifade eden Akdeniz, “Fiyat artışlarını önlemek ve enflasyonla mücadele etmek için elektrik, su fiyatlarında esnaf ile çiftçiye indirim yapılmalı. Maliyetler azaltılırsa çiftçi ürün yetiştirmekten çekinmez ve fiyatlar aşağı düşer. Bu da vatandaşlar ve esnafımız başta olmak üzere tüm ülke için sevindirici olur. Çünkü fiyatların aşağı gelmesi ile enflasyon düşecektir” dedi.

“Esnafımızı ve piyasası olumlu etkileyecektir”

Ekonomik dalgalanmadan en çok etkilenen kesimin çiftçi ve esnaf olduğunu dile getiren Akdeniz, “Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde çiftçinin üretim maliyetlerinin düşmesi için kullanılan elektrik ve su fiyatlarında yapılacak indirim piyasaları ve esnafımızı olumlu etkileyecektir. Yine aynı şekilde sokağı ışığıyla aydınlatan esnafın elektrik fiyatlarında yapılacak indirim esnafı ve piyasaları rahatlatmak için olumlu bir adım olacaktır. Elektrik ve su fiyatlarında yapılacak indirim ile giderleri artan esnafımız ile çiftçiye katkı olacaktır. Çünkü ekonomik dalgalanmalarda en çok etkilenen çiftçi ve esnafın rahatlatılması ülkenin genel ekonomisini ve halkı rahatlatıp feraha çıkarır” şeklinde konuştu.

“Tedbirler alınmalı” 

Esnafın korunması ve geliştirilmesine yönelik tedbirler alınması gerektiğini kaydeden Yılmaz Akdeniz, “Üretici konumundaki çiftçinin tarlasını sularken kullandığı suya ve elektriğe indirim yapılırsa çiftçilerin maliyeti azalır, istihdamda tarımın payı artar. Yüksek girdi maliyetleri ile üretim yapan ve ithal ürünlerle rekabet eden çiftçilerimizin yüzü güler. Aynı şekilde, çiftçinin ürettiği ürünleri satan esnafa da elektrik ve su fiyatlarında indirim sağlanmalı. Esnafa verilecek her türlü teşvik ve destek ekonomiye olumlu yansır. Anayasamızda da belirtildiği gibi esnafın korunması ve geliştirilmesine yönelik tedbirler alınmalıdır. Geceleri sokakları aydınlatan, gündüzleri dükkân önlerini yıkayan temizleyen esnaf elektrik ve su faturasına ayrıcalığı hak ediyor” ifadelerinde bulundu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam