TTK kura çekimleri yarın

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna (TTK) alınacak 500 işçi için kura çekimi yarın yapılacak. Bartın’dan TTK’ya alınacak 200 işçi için 5 bin 386 kişi başvururken binlerce insanın heyecanla beklediği kura çekimi Amasra Müessese Müdürlüğü konferans-sinema salonunda gerçekleştirilecek. Kura çekimi 09.00’da başlayacak.

TTK kura çekimleri yarın Güncel

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna (TTK) alınacak 500 işçi için 6 Mayıs Pazartesi günü başlayan ve 5 gün boyunca devam eden başvuru süresinde Bartın’dan tam 5 bin 386 kişi TTK’ya girebilmek için başvuruda bulunmuştu. TTK’ya Bartın’dan alınacak 200, Zonguldak’tan 350 ve Karabük’ten 50 işçi kura çekimleri ise yarın yapılacak. 3 ilde binlerce kişinin iş umuduyla heyecanla beklediği kura çekimleri 09.00’da başlayacak. Bartın kurası Amasra Müessese Müdürlüğü konferans-sinema salonunda, Zonguldak kurası   Bahçelievler Kapalı Spor Salonunda ve Karabük kurasıda Karabük Nikah salonunda gerçekleştirilecek. Kura çekimleri daha önce olduğu gibi yine noter huzurunda yapılacak.

 Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar, TTK tarafından sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20 Haziran 2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında panoayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacak.

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam