Tunç’tan Serdar ve Karahüseyinli’ye saha müjdesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez İlçeye bağlı Serdar ve Karahüseyinli Köyüne futbol sahası yapılacağını açıklayarak saha ihalesinin 30 Mayıs 2019 tarihinde Bartın İl Özel İdaresince gerçekleştirileceğini söyledi. Tunç, sahanın 70 günde tamamlanacağını kaydetti.

Tunç’tan Serdar ve Karahüseyinli’ye  saha müjdesi Spor

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez İlçeye bağlı Serdar ve Karahüseyinli Köyüne  futbol sahası yapılacağını açıkladı. Tunç, sahanın Bartın İl Özel İdaresince ayrılan ödenekle yapılacağını ve ihale sürecinin ardından yer tesliminden itibaren 70 içerisinde işin tamamlanacağını belirterek, ihale kapsamı içerisinde 6 kişilik yedek oyuncu kulübesinin inşa edileceğini de söyledi. Sporda başarı için fiziki imkanların önemli olduğunu belirten Yılmaz Tunç, Bartın’a her alanda büyük yatırımlar kazandırdıklarını, bu yatırımlar arasında spor tesislerinin de önemli bir yer tuttuğunu kaydetti.

Bartın’da spora 270 milyon TL yatırım

Bartın Merkez Ömertepesi Futbol sahasında amatör spor futbol müsabakalarının çamur içerisinde oynandığını hatırlatan Yılmaz Tunç, Ömertepesi’ne sentetik çim sahası ile, aydınlatması ile, seyirci tribünleri ve soyunma odaları ile bir stadyum kazandırdıklarını, sadece Ömertepesi değil, Ulus, Amasra, Kurucaşile, Kozcağız, Abdipaşa, Kumluca olmak üzere tüm ilçe ve beldelere de futbol sahaları kazandırdıklarını belirtti.  Futbol sahalarının yanı sıra, Amasra, Kurucaşile, Apdipaşa, Hasankadı, Akcamescit ve Arıt’a kapalı spor salonları inşa ettiklerini de ifade eden Tunç, Bartın Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu’nu sporcu fabrikası olarak Bartınlı sporcuların hizmetine sunduklarını, olimpik yüzme havuzu ve gençlik merkezini Bartın’a kazandırdıklarını, Atatürk Stadyumunun zeminini yenilediklerini de hatırlattı.  Tunç, Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi kampüs inşaatı, açık ve kapalı spor salonları inşaatlarının da tamamlanarak hizmete girdiğini belirterek, Bartın’da AK Parti iktidarlarında gençlik ve spora 270 milyon TL yatırım gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam