TCG Alanya’ya ziyaretçi akını

Bartın Deniz Komutanlığına gelen TCG Alanya mayın avlama gemisi, vatandaşların ziyaretine açıldı. Vatandaşlar da ilk kez bir savaş gemisi görmenin heyecanını yaşarken bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

TCG Alanya’ya ziyaretçi akını Güncel

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ilk A sınıfı mayın avlama gemisi olan TCG Alanya (M-265) Deniz Kurdu tatbikatı kapsamında Bartın Deniz Komutanlığı Limanına demirleyerek vatandaşların ziyaretinde açıldı. Geminin ilk günkü ziyaretine vatandaşların ilgisi oldukça yoğun oldu. Geminin ziyarete açıldığı saatten itibaren Boğaz mevkiindeki Bartın Deniz Komutanlığı limanına gelen vatandaşlar ve öğrenciler, gemiyi ziyaret ederek bilgi aldı. Gemi personelinin vatandaşlarla yakından ilgilendiği ziyarette geminin sınıfı ve görev kapsamı ile ilgili bilgilendirmeler yapılırken  ziyarette ilk kez bir savaş gemisi görmenin heyecanını yaşayan vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 

Türkiye'nin ilk A tipi mayın avlama gemisi olan TCG Alanya bu akşama kadar ziyarete açık olacak. 2003 yılında üretilen TCG Alanya mayın avlama gemisi 50 personelle görev yapıyor. 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam