Tunç: “Barajlarla Bartın’ı sel tehlikesinden kurtardık”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 21 Mayıs 1998 yılında Bartın’da yaşanan büyük sel felaketinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Tunç: “Barajlarla Bartın’ı sel tehlikesinden kurtardık” Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 21 Mayıs 1998 yılında Bartın’da  yaşanan büyük sel felaketinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. 1998’deki bu büyük sel felaketinin ardından geçen sürede Bartın’ı sel korkusundan kurtaracak yatırımları AK Parti’nin gerçekleştirdiğini ifade eden Tunç, “1998 Sel felaketinin yıl dönümü. Gökırmak, Kocanaz ve Arıt Çaylarının birleşmesi ile oluşan Bartın Çayı’nın taşması sonucu Bartın ilimiz unutamayacağımız büyük bir sel felaketi yaşamıştı. Aradan geçen zaman içerisinde Bartın’ı taşkın korkusundan kurtaracak yatırımları yapmak AK Parti’ye nasip oldu. Bartın’a 3 tane baraj yaparak, halkımızı sel korkusundan kurtardık. Kirazlıköprü Barajı ve Kışla Barajlarını tamamladık. Kozcağız Barajı inşaatına devam ediyoruz, en kısa sürede onu da tamamlayacağız” dedi.

“Bartın’a 37 taşkın koruma yaptık”

Bartın genelinde toplam 37 taşkın koruma çay ve dere ıslahları çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Yılmaz Tunç, “Bartın il merkezimiz, ilçe, belde ve köylerimizde 37 adet taşkın koruma çay ve dere ıslahları gerçekleştirdik. Bartın’ımızdaki taşkın riskini azaltan, sel korkusunu gideren büyük yatırımlarda desteğini hiç bir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanlarımıza, Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanlarımıza ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Allah ülkemizi ve memleketimizi bu tür felaketlerden korusun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam