Bayram, Dünya Arı Gününde arıcılarla buluştu

Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram 20 Mayıs Dünya Arı Günü dolayısıyla Genç Çiftçi Projelerinden faydalanan genç arıcılarla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Bayram, Dünya Arı Gününde arıcılarla buluştu Güncel

Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram 20 Mayıs Dünya Arı Günü dolayısıyla Genç Çiftçi Projelerinden faydalanan genç arıcılarla  bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Erdal Gülmez, Şube müdürlerinin de yer aldığı toplantıda Müdür Bayram arı yetiştiricileriyle  bilgi alış verişinde bulunurken İl Müdürlüğü Teknik Personelinden Ziraat Teknikeri Recep Işıkoğlu Arılarda Polinasyon konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun 20 Aralık 2017 tarihinde oybirliğiyle Dünya Arı Günü kabul ettiği ve her yıl 20 Mayıs tarihinde kutlanan Dünya Arı Günü dünyadaki arıların korunması için yapılacak faaliyetler ve gerekli önlemler, arıların ve diğer tozlayıcıların korunma tedbirleri, halkın bilinçlendirilmesi, eğitimi, hastalıkların ve zararlıların önlenmesi ve kontrol edilmesini amaçlıyor.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam