Meclis, mayıs ayı kararlarını açıkladı

İl Genel Meclisi, Mayıs ayı karar özetlerini açıkladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri mayıs ayı gündemi çerçevesinde 6 maddeyi karara bağladı.

Meclis, mayıs ayı kararlarını açıkladı Güncel

İl Genel Meclisi, Mayıs ayı karar özetlerini açıkladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri mayıs ayı gündemi çerçevesinde 6 maddeyi karara bağladı. Meclisin karara bağladığı konular ise şunları oldu:

“İl Özel İdaremizin sorumluluk alanında yer alan merkez ilçemize bağlı Arıönü, Kızılelma, Akbaba, Haciosmanoğlu ve Çiftlik köylerinde yaz döneminde j içme ve kullanma suyu sıkıntısı yaşandığı, geçmiş yıllarda keson ve sondaj çalışmaları yapılarak bölgenin yeraltı ve yerüstü su kaynaklarının yetersiz | olması nedeniyle sorunun kısmen çözümüne katkı sağlandığı anlaşılmaktadır. Bu sebeple bahse konu köylere yeni bir gurup veya gölet çalışmalarının yapılarak sorunların çözüme kavuşturulması talep edilmektedir. Plan ve Bütçe Komisyonu ile Çeşitli işler Komisyonu Raporları doğrultusunda iş ve işlemlerin yapılmasına.

Arıönü -Mugada İmar Planı ve Coğrafi Bilgi Sistemi ile ilgili Meclis Üyelerine bilgi sunulmasına.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 17 Nisan 2019 tarih ve 4683 sayılı '2018 Mali Yılı Kesin Hesabı’ konulu dosyası II Genel Meclisinin 2019 yılı Mayıs ayı toplantı döneminde okundu ve görüşüldü. Söz konusu dosyanın Plan ve Bütçe Komisyonu ile Çeşitli İşler Komisyonuna havalesi Meclisin işarı oylarına sunularak oybirliği ile karar verildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün 17 Nisan 2019 tarih ve 4684 sayılı ‘2018 Mali Yılı Taşınır Kesin Hesabı' konulu dosyası İl Genel Meclisinin 2019 yılı Mayıs ayı toplantı döneminde okundu ve görüşüldü. Söz konusu dosyanın Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi Meclisin işarı oylarına sunularak oybirliği ile karar verildi.

İlimiz sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımıza yapılacak ayni ve nakdi yardımların değerlendirilmesi aşamasında oluşturulacak olan Yardım Komisyonunda görev yapmak üzere İl Genel Meclis Üyelerinden Uğur Yılmaz aday gösterildi. Yapılan işarı oylama sonucu il Genel Meclisi Üyesi Uğur Yılmaz'ın üye olarak seçilmesine,

5302 Sayılı İl Özel idaresi kanununun 29. Maddesi hükmü ile 64. Maddesi (a) bendi, İl Genel Meclisinin Görev ve Yetkileri başlıklı 39;uncu maddesinin (a) bendi "Stratejik plan ile yatırım ve çalışma programlarını, il Özel İdaresi faaliyetlerini ve personelinin performans ölçütlerini görüşmek ve karara bağlamak" hükümlerine göre Bartın Valisine Köylere Hizmet Götürme Birlikleriyle KÖYDES Projelerinin gerçekleştirilmesine yönelik protokol yapma yetkisinin verilmesine.”

 

 

 

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam