İş vaadiyle dolandıran şebeke çökertildi

Bartın’da işsiz vatandaşları, bakanlıklar başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında iş bulma vaadiyle kandıran ve hatta bu konuda sahte evrak dahi düzenleyen dolandırıcı şebeke, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce çökertildi. 2 kişinin yakalandığı operasyonda polis şüphelilerin bu yolla binlerce lirayı hesaplarına aktardığı tespit edildi.

İş vaadiyle dolandıran şebeke çökertildi Güncel

Bartın’da işsiz vatandaşları, bakanlıklar başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında iş bulma vaadiyle dolandıran şebeke,  İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce çökertildi. Dolandırıcı şebekenin ağına düşürdüğü işsiz vatandaşlara IBAN numarası verdikleri ve bu vatandaşların Maliye Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çevre Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı,  Sağlık Bakanlığı ve  Milli Eğitim Bakanlığı gibi devlet kurumlarına atandığına dair atandığı ili dahi gösteren sahte evrak düzenlediği tespit edildi.

Bir kadın bir erkek yakalandı

Polis, iş vaadiyle vatandaşları dolandıran şebekeye operasyon düzenlerken operasyonda  biri erkek biri kadın olmak üzere N.E ve S.K isimli 2 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin bu yolla binlerce lirayı hesaplarına aktardığı öğrenildi.

Polisten “Bizimle irtibata geçin” çağrısı

İl Emniyet Müdürlüğü operasyon sonrası Bartın’da bu şekilde dolandırılan vatandaşlara, Asayiş Şube Müdürlüğümüz ile gerek bizzat gerekse 03782277279 ve  03782270074 dahili 5525 nolu telefon numaralarından irtibata geçmeleri  konusunda çağrıda bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam