Tunç’tan “Havaalanımıza sahip çıkalım” çağrısı

Türk Hava Yolları’nın (THY) Zonguldak Havaalanına başlattığı İstanbul-Zonguldak seferlerinde ilk uçuşa katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Zonguldak-Bartın-Karabük’ün başlayan bu seferlerle çok büyük bir avantaj yakalandığını ifade ederek bölge halkına ve ileri gelenlerine havaalanına ve seferlere sahip çıkma çağrısı yaptı.

Tunç’tan “Havaalanımıza sahip çıkalım” çağrısı Güncel

Türk Hava Yolları’nın (THY) Zonguldak Havaalanına başlattığı İstanbul-Zonguldak seferlerinde ilk uçuşa katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Zonguldak-Bartın-Karabük’ün başlayan bu seferlerle çok büyük bir avantaj yakalandığını ifade ederek bölge halkına ve ileri gelenlerine havaalanına ve seferlere sahip çıkma çağrısı yaptı. İstanbul’dan Zonguldak’a yapılan ilk uçuşa katılan Tunç, uçakta yaptığı değerlendirmede THY’nin seferlerinin başlamasının çok önemli olduğunu vurgulayarak “Zonguldak’ımıza, Bartın’ımıza, Karabük’ümüze ve bölge illerimize hayırlı uğurlu olsun. Türk Hava Yollarının ilk uçuşunu İstanbul’dan gerçekleştirdik. Baştan Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Türk Hava Yolları Genel Müdürümüze, Yönetim Kuruluna  ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Türk Hava Yollarının buraya sefer yapması çok önemliydi. Sivil toplum kuruluşlarının, kamu kuruluşlarının ve bölge halkının bu yoğun bir talebiydi. Havaalanımıza gerekli cihaz olmadığı için inişler güvenli değildi. 4 milyon TL’lik bir masrafla şuanda güvenli bir şekilde uçaklarımız inebilecek” dedi.

“Seferler kesintiye uğramadan devam etmeli”

Batı Karadeniz Bölümünün turizm potansiyelinin çok yüksek olduğunu belirten Tunç, liman inşaatı devam eden Filyos Projesinin de ülke ve bölge için önemine değinerek “Filyos Projesi Karadeniz Bölgesinin en önemli projesi. Burası Türkiye’nin en önemli sanayi bölgesi olacak. Şuanda liman inşaatı da hızlı bir şekilde devam ediyor. Karabük Demir Çelik bölgemizde bulunuyor. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Safrabolu bölgemizde. Avrupa’nın 13, Türkiye’nin tek Panparks Üyesi Küre Dağları Milli Parkı ve dünyaca ünlü Valla Kanyonu burada. Çeşm-i Cihan Amasra burada. Bartın, Ankara’nın denizi. Bölgemiz turizm potansiyelinin yüksek olduğu bir yer. 3 ili birleştirdiğimizde nüfus 1 milyonu aşıyor. Gurbette de bir o kadar hemşerimiz var. İstanbul’da da 300 bini aşan bir nüfusumuz var. Dolayısıyla İstanbul-Zonguldak seferlerinin kesintiye uğramadan devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuşu.

“Havaalanımıza sahip çıkmalıyız”

Bölge halkı olarak Zonguldak Havaalanına sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Yılmaz Tunç son olarak “Bölge olarak havaalanımıza sahip çıkmalıyız ve mümkün mertebe havaalanımızı kullanmalıyız ki bu seferler devam etsin. Bartın, Karabük ve Zonguldak’taki siyasetçilerimiz ve işadamlarımızla birlikte havaalanımıza sahip çıkacağız. Türk Hava Yolları sağ olsun buraya bir jest yaptı. Şimdi sıra bizde. Bunu sürdürmek bizim elimizde inşallah el birliğiyle de sürdüreceğiz. Bölgemiz de bu şekilde dünyaya açılmış olsun” ifadelerinde bulundu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam