Madenciler, Soma’da maden şehitlerini andı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Manisa'nın Soma İlçesindeki maden faciasının 5. Yılında 301 maden şehidinin anıldığı etkinliklere katıldı.

Madenciler, Soma’da maden şehitlerini andı Güncel

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile GMİS’ e bağlı Karadon, Üzülmez, Kozlu, Amasra, Armutçuk, Merkez  Şubelerinin Şube Başkan ve Yöneticileri Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen Türkiye’nin en büyük maden faciası olarak kayıtlara geçen olayın 5. yılında şehitleri anmak için Soma’daydı. Soma Maden Şehitliğinde maden şehitlerinin kabirlerine karanfil bırakan ve dualar eden GMİS heyeti, maden şehitleri ailelerine de başsağlığı dileğinde bulundu.

“Soma’daki maden şehitlerimizi unutturmayacağız”

Bir kez daha tüm maden şehitlerine Allah’tan rahmet dileyen GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, “13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa/Soma’da özel şirketin işlettiği bir maden ocağında ülkemiz madencilik tarihinin en büyük faciasını yaşadık. 301 madenci kardeşimiz hayatını kaybetti. Tüm maden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve madencilik camiamıza başsağlığı diliyoruz. Tüm maden şehitlerimiz gibi Soma’daki ve Ermenek’teki maden şehitlerimizi de unutmayacak, unutturmayacağız” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam