Bankoğlu’ndan Anneler Günü ziyaretleri

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Anneler Günü dolayısıyla Bartın 75. Yıl Huzur Evini, Kadın Doğum Hastanesi ve Bartın Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Bankoğlu’ndan Anneler Günü ziyaretleri Güncel

CHP Bartın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Anneler Günü dolayısıyla Bartın 75. Yıl Huzur Evini, Kadın Doğum Hastanesi ve Bartın Devlet Hastanesini ziyaret etti. İlk olarak Bartın 75. Yıl Huzur Evini ziyaret eden Bankoğlu, “Kadın olmak ve anne olmak dünyanın her yerinde zor ama bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde biraz daha zor. Eskiden evin yükünü erkekler, kahrını kadınlar çeker denirdi ama artık kadının iş hayatına atılmasıyla kadınlar her ikisine de maruz kalıyor. Kadınlarımızın ve annelerimizin yükünü bir gün bile unutmadan yaşamalıyız. Özellikle bizim kültürümüzde pek çok iş annelerin doğal görevi kabul ediliyor. Bu anlayış yavaş yavaş azalmaya başladı ama kadının hayat kalitesini hem birey olarak hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki siyasiler olarak artırmamız şarttır” dedi.

“Daha güzel bir dünya için çalışmalıyız”

Huzur Evi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Kadın Doğum Hastanesi ile Bartın Devlet Hastanesi'ne de giderek öncelikle bu hastanelerde yer alan annelerin Anneler Günü'nü, ardından da bu vesileyle de hemşirelerin Hemşireler Gününü kutladı. Burada yatmakta olan annelerle sohbet edip onlarla yakından ilgilenen Bankoğlu, annelerin her zaman destekçileri olduklarını ve her türlü sorunlarında kendilerine yardım ettiklerini, etmeye de devam edeceklerini ifade etti. Bankoğlu,  “Her yıl Mayıs ayının ikinci pazarı Anneler Günü olarak kutlanan sembolik bir gün. Annelerimizin, hayatımızın vazgeçilmezi olduğunu söylemek için, “İyi ki evladın olmuşum” demek için güzel bir sebep. Onlara “Anne” dediğimizde içimizde çiçekler açtıran, sevgi ve fedakarlıklarınız ile bize yaşamda güç veren, iyiliğin kaynağı tüm anneleri sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum. Bizler de evlatlarınız olarak herkesin bir annesi olduğunu unutmadan, annelerin emeğini, şefkatini ve affediciliğini göz ardı etmeden daha güzel bir dünya için çalışmalıyız. Annelerin, diğer anneleri; evlatların, diğer evlatları unutmadan yaşadığı bir ülke ve dünya diliyorum; çünkü hiçbirimiz, annelerimizi unutmuyoruz. Aramızda olmayan tüm annelere de Allah'tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam