AK Parti, engelliler ve aileleriyle iftarda buluştu

AK Parti İl Başkanlığı Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Murat Yıldırım, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği iftarda engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya geldi.

AK Parti,  engelliler ve aileleriyle iftarda buluştu Güncel

AK Parti İl Başkanlığı Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Murat Yıldırım, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği iftarda engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya geldi. İftara AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Başkan Yardımcısı Hayriye Çıray, Bartın İli Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Murat Yıldırım, Bartın’da yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Yıldırım, iftarda engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için birçok düzenleme yaptıklarını ifade ederek, “Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için hükümetimiz tarafından yapılan çalışmalar ve yenilikler, toplumsal ilgi, duyarlılığımız ile hız kazanmıştır ve kazanacaktır. Bu çerçevede engellilerimizin üreten, bağımsız bireyler olarak sosyal hayatın bütün alanlarında etkin biçimde yer alabilmesi için sivil toplum kuruluşlarımızla, derneklerimizle, medyamızla ve vatandaşlarımızla da ayrı ayrı çalışmalar yürütmekteyiz. Ayrıca bu konuda üzerimize düşen görevlerin de farkındayız” dedi.

Kalaycı: “Her insan bir engelli adayıdır”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı programda yaptığı konuşmada, “Engellilik durumu toplumun sadece bir kısmını kapsayan bir olgu değildir. Tüm toplumları etkileyen ve kapsayan bir durum söz konusudur. Çünkü her insan bir engelli adayıdır. Bu hassasiyeti göz ardı etmeyen engelli engelsiz tüm vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyorum. Engelli vatandaşlarımızın farkındalığını ortaya koymak ve onların toplumla daha içi içe hareket etmelerini sağlamak amacıyla Mayıs ayının 10-16 tarihleri Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Toplum olarak azımsanmayacak kadar engelli bir kitleye sahibiz. Engelli vatandaşlarımızın çeşitli alanlarda birçok sorunları bulunmaktadır. Bu sorunları çözme noktasında elimizden gelen her çabayı sarf etmemiz gerekiyor. AK Parti olarak bizler daima engelli kardeşlerimizin yanında olduk. Onların her ihtiyacına cevap vermeye çalıştık. Sosyal ve kültürel her alanda önlerini açacak projeleri hayata geçirdik. Bu şekilde engelli vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri her zorluğun önüne geçmiş olduk. Bu duygularla tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Yıldırım: “Topumlusal duyarlılığımız hız kazandı”

AK Parti Bartın İl Başkanlığı Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Murat Yıldırım da iftar sonrasında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

 “Engelliler Haftası, 10-16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır. Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılama güçlükleri olan korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişi engelli olarak tanımlanmaktadır. Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için hükümetimiz tarafından yapılan çalışmalar ve yenilikler, toplumsal ilgi, duyarlılığımız ile hız kazanmıştır ve kazanacaktır.

“Üzerimize düşen görevlerin de farkındayız”

Bu çerçevede engellilerimizin üreten, bağımsız bireyler olarak sosyal hayatın bütün alanlarında etkin biçimde yer alabilmesi için sivil toplum kuruluşlarımızla, derneklerimizle, medyamızla ve vatandaşlarımızla da ayrı ayrı çalışmalar yürütmekteyiz. Ayrıca bu konuda üzerimize düşen görevlerin de farkındayız. Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. AK Parti olarak hedefimiz engellilerimizin hayatlarını normal süreçte geçirmelerini sağlamak için elimizden gelen çaba ve gayreti gerek Meclis’te gerekse illerde sağlamaya çalışmaktayız. Her insan bir gün engelli adayı olduğunu unutmaması gerekmektedir. Bu vesile ile hassasiyetin daha da artmasını temenni ediyor, Engelliler Haftası’nı kutluyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam