THY Zonguldak seferleri başladı

Türk Hava Yollarının (THY) Zonguldak Saltukova Havaalanına seferleri başladı. THY tarafından İstanbul Havaalanından Zonguldak’a ilk uçuş 07.45’te gerçekleştirilirken uçak Saltukova Havaalanına 91 yolcu ile geldi. İstanbul’dan Zonguldak’a gelen yolcular arasında AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yer aldı.

THY Zonguldak seferleri başladı Güncel

Türk Hava Yollarının (THY) Zonguldak Saltukova Havaalanına seferleri başladı. THY tarafından İstanbul Havaalanından Zonguldak’a ilk uçuş 07.45’te gerçekleştirildi. İstanbul’dan 91 yolcu ile gelen uçak, hiçbir sorun yaşanmadan piste inerken uçakta yer alan yolcular arasında AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yer aldı. Tunç uçuş sonrası “THY İstanbul-Zonguldak Seferlerinin ilk uçuşunu gerçekleştirdik.  Hayırlı uğurlu olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.  Şimdi sıra bölge illerimizin halkında. Zonguldak, Bartın, Karabük illerimiz başta olmak üzere bölge illeri olarak, siyasetçilerimiz, kamu kurumlarımız, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız iş ve ticaret dünyamız hep birlikte sahip çıkacağız ve seferlerin kalıcı olmasını sağlayacağız” dedi.

İstanbul’dan Zonguldak’a 91 yolcuyla gelen 113 yolcu kapasiteli uçak Zonguldak’tan İstanbul’a 101 yolcuyla döndü.

İstanbul dışında özellikle gurbetçilerin heyecanla beklediği Zonguldak-Düsseldorf seferlerinin 15 Haziran’da başlaması bekleniyor. Zonguldak-Düsseldorf, Düsseldorf-Zonguldak seferleri 15 Haziran’dan itibaren her pazar ve çarşamba gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam