Aşevinden bu Ramazan 430 aileye sıcak yemek

Her yıl Ramazan ayında Bartın’daki ihtiyaç sahiplerine iftarlarda ve sahurda sıcak yemek ulaştıran Bartın Belediyesi Aşevi bu yıl da hizmete girdi. Aşevi bu Ramazan Bartın’da 430 aileye ve bin 630 kişiye iftarlık ve sahurluk sıcak yemek ulaştıracak.

Aşevinden bu Ramazan 430 aileye sıcak yemek Güncel

Bartın Belediyesi yardımsever vatandaşların da yardımıyla her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da aşevi ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor. İhtiyaç sahiplerinin, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların sıcak yemek ihtiyacı Bartın Belediyesi Aşevi ile Ramazan boyunca her gün karşılanacak. Yardımsever vatandaşların da katkılarıyla Ramazan Ayı boyunca her gün 19 mahallede 430 hanede, bin 630 kişiye iftarlık ve sahurluk sıcak yemek pişirilecek. Ramazan ayında hizmet veren aşevinden bu yıl 50 bin öğünlük sıcak yemek dağıtılacak.

Akın: “3 çeşit yemek gönderiyoruz”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda 430 hanede 1630 kişiye Ramazan ayı boyunca sıcak aş ulaştırılacağını belirterek şunları söyledi:

“Ramazan ayının başlangıcından itibaren aşevimiz hizmete girdi ve Ramazan ayı boyunca hizmetimiz devam edecek. Yıllardır devam eden ve bizim de devam ettirdiğimiz bu gelenekle 430 haneye bin 630 kişiye ortalama 50 bin öğün iftar yemeği gönderiyoruz. Bunun içerisinde bazı akşamlar bakliyat, bazı akşamlar tavuk ve bazı akşamlar da et yemeği oluyor. 3 çeşit yemek gönderiyoruz. Ailelerdeki kişi sayısına göre sefer taslarımızla yemekleri gönderiyoruz. İkinci akşamda da dolusunu bırakıyoruz boşunu alıyoruz. Bu şekilde süreç devam ediyor ve hepsinin üzerinde de isimleri yazıyor. Bazılarını evlere gönderiyoruz, bazılarını ortak noktalar var oralara bırakıyoruz, genellikle de muhtarlıklara bırakıyoruz. Çünkü muhtarlarımız buraları tek tek biliyorlar. Bu önemli bir hizmet çünkü 430 aile buraya gelip yemek alma derdinde kalmıyorlar Bartın’ın 19 mahallesinin en ücra köşesine kadar bize müracaat eden kim varsa hepsine göndermeye çalışıyoruz.

Yardımda bulunmak isteyenler bize başvurabilir”

Bu işler Ramazan’ın bereketidir. Bugün burada 250 kilogram tavuk pişti, bunun yanında pilavı ve çorbası da var. Yarın akşam başka yemekler olacaktır. Aşevimiz için ayni ya da maddi yardım yapmak isteyenler bize müracaat edebilirler. Kavaklı’daki Paylaşım Merkezi’mizden, İtfaiye Müdürlüğü’müzden ya da Özel Kalem Müdürlüğü’nden makbuz karşılığında maddi yardımlarını yapabilirler. Ayni olarak da yine aynı şekilde nereden malzeme almamızı isterlerse oradan da sorumlu arkadaşlarımız malzemeleri alabilirler. Ayrıca adağı olanların da mezbahanemizde adağını kesilip onu da halkımıza iftar yemeği olarak sunuyoruz.”

“Ramazan etkinlikleri devam edecek”

Belediye Razaman etkinliklerinin bu yıl da devam ettirileceğini söyleyen Akın, “Ramazan etkinliklerimiz bu yıl da devam edecek. 11 Mayıs Cumartesi günü akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda ya da kapalı pazaryerinde ilahi grupları gelecek. Diğer zamanlarda da Gazhane’de ve Kaynarca Parkı’nda da Hacivat-Karagöz etkinlikleri, açık hava sineması etkinlikleri devam edecek. Bunların bazılarını teravihten sonra bazılarını da teravihten önce yapacağız.” dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam