TOKİ konutları kuraları 5 Ağustos'ta çekiliyor

TOKİ’nin 67 İlde 50 bin sosyal konut projesi kapsamında inşa edeceği konutların kura çekim tarihleri açıklandı. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Dallıca’da projelendirilen 423 Konutun kura çekiminin 5 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

TOKİ konutları kuraları 5 Ağustos'ta çekiliyor Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Dallıca’da projelendirilen 423 Konutun kura çekiminin 5 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı. Tunç, TOKİ tarafından Bartın’ın Merkez İlçesi, Dallıca Köyü’nde 423 adet konut inşa edileceğini ve proje kapsamında ayrıca 16 derslikli ilköğretim okulu, ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin de yer aldığını söyledi. Yükseklikleri zemin+3 olan konutların 42’si 1+1, 298’i 2+1 ve 83’ü ise 3+1 planında inşa edileceğini belirten Yılmaz Tunç, “Bartın’ın mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri ve söve gibi özellikler modernize edilerek uygulanacak” dedi.

Mahalle kurgusu oluşturuldu

Yöresel ve yatay mimari tarzda inşa edilecek projeyle mahalle kurgusunun oluşturulduğunu dile getiren Yılmaz Tunç, Bartın’ın, Yerleşim alanıyla, okulu, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine kavuşacağını söyledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam