Mecliste mayıs mesaisi başladı

İl Genel Meclisi Mayıs, ayı gündemini görüşmeye başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri mayıs gündemi çerçevesinde 2018 Mali Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Kesin Hesabını da görüşecek.

Mecliste mayıs mesaisi başladı Güncel

İl Genel Meclisi Mayıs, ayı gündemini görüşmeye başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, gündemin ilk toplantısında “Mayıs ayında 5 gün sürecek olan meclis toplantılarımızda alınacak olan tüm kararların şimdiden Bartın'ımıza ve Özel İdaremize hayırlı olmasını diliyorum. Nisan ayı meclis toplantılarının ardından ihtisas komisyonlarına havale edilen tüm dosyalar, Meclis Başkanlığına ulaştı.  Komisyon çalışmalarında büyük bir özveri ve gayretle çalışan başta komisyon başkanları olmak üzere komisyonlarda görev alan tüm meclis üyelerine göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yine Mayıs ayı meclisinde önemli 3 gündem maddesi bulunuyor. İlerleyen birleşimlerde de ilaveler olabilecek” dedi.

Komisyonlar detaylı değerlendirecek

Kenan Dursun ayrıca gündem maddeleri içerisinde 5302 sayılı yasa gereği her yıl Mayıs ayı meclis toplantılarında görüşülmesi zorunlu olan bir önceki yıla ait Mali Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Kesin hesabının görüşmelerinin yapılacağını belirtti.  Bu kapsamda 45 milyon 400 bin TL olarak öz kaynak, 72 milyon 885 bin 926,51 TL dış kaynak toplamda 118 milyon 285 bin 926,51 TL olarak gelir gerçekleşmesi olduğunu, 45 milyon 388 bin 654,63 TL öz kaynak, 77 milyon 98 bin 422,13 TL dış kaynak, toplamda 122 milyon 487 bin 76,76 TL gider gerçekleşmesi yaşandığını söyleyen Dursun, tüm bu gerçekleşmelerin detaylarının ilgili komisyonlarda değerlendirileceğini ve yasa gereği Haziran ayı Meclis toplantısında kesin hesabın karara bağlanacağını ifade etti.

5 köyün su sıkıntısı da gündemde

Kenan Dursun, gündemle ilgili olarak ise nisan ayında meclis önerisi olarak meclis gündemine alınan merkez ilçeye bağlı Arıönü, Kızılelma, Akbaba, Çiftlik ve Hacıosmanoğlu köylerinin içme ve kullanma suyu ile ilgili bölgede yaşanan sıkıntıların giderilerek çözüme kavuşturulması için verilen önerinin komisyon raporlarının değerlendirileceğini söyledi.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam