Amasra Sefa Park açıldı

31 Mart yerel seçimleriyle göreve gelen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, seçim vaatleri arasında yer alan Sefa Park’ı, 3 yıl aradan sonra Amasralılara teslim etti.

Amasra Sefa Park açıldı Güncel

31 Mart yerel seçimleriyle göreve gelen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, seçim vaatleri arasında yer alan Sefa Park’ı,  3 yıl aradan sonra  Amasralılara teslim etti. Başkan Çakır, parkın açılışında yaptığı konuşmada “ Sevgili Amasralılar Amasra da yaşayan dostlarımız bildiğiniz üzere Sefa Parkımız çoğumuzun burada oturmaya fırsat bulamadığı bir durumdaydı. Bende adaylığım sürecinde ve öncesinde gezdiğim her yerde en çok duyduğum talep ve beklenti olarak parkın geri alınmasını anlattım. Sefa Parkta eski günlerde olduğu gibi uygun fiyatlardan hizmet almak, komşuları ile bir arada olmak istediklerini ifade ettiler. Seçim sonuçlarında Başkanlık Makamı bana nasip oldu. Tüm arkadaşlarımızla ortak kararımız olan Amasra’da yaşayan tüm Amasralıların Sefa sürmesine olanak sağlayacak şekilde hizmete açılmasını bugün birlikte kutlayacağız” dedi.

“Termik santral mücadelesi devam edecek”

Bundan sonra yaşanacak gelişmelerde de termik santralin önünü Amasra Halkı olarak keseceklerini ifade eden Çakır, “Amasra’da Belediyemizin, Turizmimizin yaşadığı çok sorun var. Bu güne kadar Amasra’da karşılaştığımız birçok soruna hep birlikte müdahale ederek çözüm ürettik. Yakın tarihte bizce hayata geçmesi mümkün olmayan termik santral hamlesi ile yüzleşeceğiz. Buradan Amasra Belediye Başkanlık Makamı ve Amasra halkı olarak biz bu güne kadar termik santrale geçit vermemek için siyaset üstü bir tarz ile mücadele ettik ve etkisiz kılmayı başardık. Bundan sonra yaşanacak gelişmelerde de termik santralin önünü Amasra Halkı olarak keseceğiz ” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam