Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele için yürüdüler

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda farkındalık yaratmak ve dikkat çekmek amacıyla Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından doğa yürüyüşü düzenlendi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele için yürüdüler Güncel

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda farkındalık yaratmak ve dikkat çekmek amacıyla Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü  ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından doğa yürüyüşü düzenlendi.  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Emine Koçoğlu ve Tesisler Şefi Altan Işık tarafından organize edilen yürüyüş Amasra Akkonak Köyü mevkiinde gerçekleştirildi. 50 kişinin katıldığı ve  Akkonak Köy Meydanından başlayan yürüyüş, Akkonak Göçkün Demirci köyü arasında bulunan tepeye kadar devam etti. Katılımcıların bol bol orman ve deniz manzaralı fotoğraf çekme fırsat bulduğu tepenin ardından dönüş yolunda bulunan Osmanlı Mezarları hakkında Köy Eski Muhtarı Naci Tunç ve Köy Muhtarı Ceyhun Tunç bilgiler verdi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda bilgilendiler

Akkonak Köyü içinde bulunan Akarsu Kampingde verilen yemek molası sırasında Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Umut Çağla Yılmaz Tarafından  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve ŞÖNİM (Şiddet Önleme Merkezi) konularında bilgiler verdi. Ardından patika yoldan inerek muhteşem güzellikteki Akkonak koyuna gelindi. Sahilde bulunan Delikli Şili kayasının hikayesinin anlatılması ve fotoğraf çekimlerinin ardından dönüşte Çakraz Sahilinde verilen kısa molada katılımcılar halaylar çekip, oyunlar oynadılar.

Katılımcıların oldukça memnun kaldığı yürüyüş sonrasında, açıklama yapan Şube Müdürü Emine Koçoğlu ve Tesisler Şefi Altan Işık, yürüyüşe destek Akkonak Köyü köy halkına eski muhtarı ve yeni muhtarına, Lojistik destek veren İl Özel İdare Genel Sekterliği ’ne, Emniyet Tedbirlerini sağlayan İl Jandarma Komutanlığı’na, Sağlık Tedbirlerini sağlayan İl Sağlık Müdürlüğü’ne, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin’e, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir ve tüm katılımcılara teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam