İşçiler, 1 Mayıs'ı Zonguldak'ta kutlayacak

İşçi, yarın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayacak. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS önderliğinde düzenlenecek kutlamalar Zonguldak Madenci Anıtı önünde gerçekleştirilecek. Zonguldak’taki büyük 1 Mayıs mitinginde Özgün Müzik Sanatçısı İlkay Akkaya’da sahne alacak. Bu yıl Bartın’da 1 Mayıs kutlamaları gerçekleştirilmeyecek. Bartın’daki sendika temsilcilerinin ve işçilerin Zonguldak’taki kutlamalara katılması beklenirken GMİS Genel Başkanı ve 1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı Hakan Yeşil, “Zonguldak, Bartın, Karabük halkımızı 1 Mayıs’ta Madenci Anıtı’na bekliyoruz” dedi.

İşçiler,  1 Mayıs'ı Zonguldak'ta kutlayacak Güncel

İşçi, yarın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayacak. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS önderliğinde düzenlenecek kutlamalar Zonguldak Madenci  Anıtı önünde gerçekleştirilecek. Zonguldak’taki büyük 1 Mayıs mitinginde Özgün Müzik Sanatçısı İlkay Akkaya’da sahne alacak. bu yıl Bartın’da 1 Mayıs kutlamaları gerçekleştirilmeyecek. Bartın’daki sendika temsilcilerinin ve işçilerin Zonguldak’taki kutlamalara  katılması beklenirken KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Bartın Şubesi Başkanı Sedat Bora, sendika olarak 1 Mayıs’ta Bartın Yukarıçarşı’da toplanarak Yalı mevkiine yürüyeceklerini, buradaki açıklamaların ardından ise Zonguldak’taki büyük işçi mitingine hareket edeceklerini söyledi.

GMİS’ten 1 Mayıs daveti

Öte yandan GMİS Genel Başkanı ve 1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı Hakan Yeşil, 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan İşçi-Emekçi Bayramı’nı coşkuyla kutlayacaklarını ve haklı taleplerini yüksek sesle ifade edeceklerini belirterek, Zonguldak, Bartın, Karabük halkını 1 Mayıs’ta Madenci Anıtı’na beklediklerini kaydetti.

Madenci Anıtına yürüyecekler

Hakan Yeşil, şu sözlerle halkı kutlamalara davet etti:

 “1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan İşçi-Emekçi Bayramı’nı Zonguldak’ta Madenci Anıtı’nda coşkuyla kutlayacak, haklı taleplerimizi yüksek sesle ifade edeceğiz. 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat: 12.30’da İstasyon Caddesi’nde toplanacak. Bayraklarımız, flamalarımız ve sloganlarımızla Madenci Anıtı’na yürüyeceğiz. Özgün Müzik Sanatçımız İlkay Akkaya da bizlerle beraber Madenci Anıtı’nda olacak.

“Krizin çözümü üretmektir”

1 Mayıs’ı Emeğin Başkenti Zonguldak’a yakışır bir coşkuyla kutlamak için Zonguldak, Bartın, Karabük halkımızı Madenci Anıtı’na bekliyoruz. Yeni Ekonomik Program adı altında krizin faturasını biz emekçilere kesmek isteyenlere karşı sesimizi hep birlikte yükseltelim. Kıdem Tazminatımıza dokunulmasın, Bireysel Emeklilik adıyla maaşlarımızdan zorunlu kesintiler yapılmasın, vergide adalet sağlansın taleplerimizi hep birlikte ifade edelim. Krizin çözümü üretmektir. Gelin bu işe Zonguldak’tan başlayalım. Artık kömür ithal edilmesin.  Krizin çözümü üretmektir önerimizi yüksek sesle hep birlikte duyuralım. Birlikte seslenelim, birlikte eğlenelim. 1 Mayıs’ta Madenci Anıtı’nda buluşalım”.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam