Gölbucaklı: “ Olağanüstü kongreler yapılmalı”

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı, parti tüzüğünün 24, 25 ve 26. maddeleri ile Siyasi Partiler Kanunun 19. ve 20. Maddelerine istinaden CHP Bartın İl ve Merkez İlçe Olağanüstü kongrelerinin yapılması için CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığına dilekçe yazdıklarını açıkladı. Parti üyelerinin ve delegelerin de talebinin bu yönde olduğunu ifade eden Gölbucaklı, olağanüstü kongrelerin yapılmaması halinde yasal süreci başlatacaklarını kaydetti.

Gölbucaklı: “ Olağanüstü kongreler yapılmalı” Güncel

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı, parti tüzüğünün 24, 25 ve 26. maddeleri ile Siyasi Partiler Kanunun 19. ve 20. Maddelerine istinaden CHP Bartın İl ve Merkez İlçe Olağanüstü kongrelerinin yapılması için CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığına dilekçe yazdıklarını açıkladı. Olağanüstü kongrelerin yapılması zorunlu hale geldiğini ifade eden Gölbucaklı, “27 Kasım 2018 günü Bartın Merkez İlçe Yönetimi MYK kararıyla görevinden alınmış, 29 Kasım 20185 günü ise bu konu ile ilgili il yönetimine bilgi verilmedi ve görüş alınmadığına tepki olarak Bartın İl Yönetimi de toplu şekilde istifa etmiştir. Buna istinaden Bartın CHP İl Yönetimi ve arkasından Merkez İlçe Yönetimi de Genel Merkez tarafından yeniden atanarak seçim süreci tamamlanmıştı. Seçim süreci bitmesi sebebiyle artık atanan yönetim kurulları tüzüğümüzün 24, 25 ve 26. maddelerinde belirtildiği üzere; Ayrıca Siyasi Partiler Kanunun 19. ve 20. Maddelerinde belirtildiği üzere olağanüstü kongrelerin yapılması zorunlu hale gelmiştir” dedi.

“Üyeler ve delegeler de olağanüstü kongre istiyor”

Parti üyelerinin ve delegelerin de talebinin bu yönde olduğunu kaydeden Hacı Gölbucaklı, “Tüzük ve yasalarımızın bağlayıcı maddelerine istinaden İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulları olağanüstü kongrelerinin yapılması zorunludur. Bu konuda görüşlerini aldığımız birçok parti üyelerimiz ve delegelerimizin de talebi bu yöndedir. Olağanüstü kongrelerin en ivedi şekilde yapılması gerekmektedir. Tüzük ve yasalar bizler için bağlayıcı olmaktadır. Olağanüstü kongrelerin yapılmaması halinde her türlü kanuni haklarımızı kullanıp, bu kongrelerin yapılması hususunda üye ve delegelerimizde gerekli girişimlerde bulunarak yasal süreci başlatacağız” şeklinde konuştu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam