Yeşilay için pedalladılar

Yeşilay tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen bisiklet turu bu yıl da Bartın’da dahil olmak üzere 40 ilde gerçekleştirildi. Bartın’da Cumhuriyet Meydanında buluşan bisikletliler pedallarını bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için farkındalık oluşturmak amacıyla çevirdi.

Yeşilay için pedalladılar Spor

Yeşilay tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen bisiklet turu bu yıl da Bartın’da dahil olmak üzere 40 ilde gerçekleştirildi.  Bartın’da Cumhuriyet Meydanında buluşan bisikletliler pedallarını bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için farkındalık oluşturmak amacıyla çevirdi. Meydandan başlayan bisiklet turu Kemerköprü’den dönüş yaparak, Şadırvan istikametinde devam edip, Karakaş Caddesi ve Cumhuriyet caddesi istikametini takip ederek İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde sona erdi. ,

Karakoyun: “Her yıl, bir önceki yıla göre daha büyük ilgi görüyor”

Türkiye’nin her yanında düzenlenen 9. Yeşilay Bisiklet Turu öncesinde konuşma yapan Yeşilay Bartın Şube Başkanı  Uzm. Dr. Ali Rıza Karakoyun  “Yeşilay olarak, bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için bir çok etkinlikler düzenliyoruz. Yeşilay’ın Bisiklet Turu her yıl, bir önceki yıla göre daha büyük ilgi görüyor. Yeni kurulan şubemizce ilk kez ilimizde bisiklet turu Bartın İl Sağlık Müdürlüğü desteğiyle düzenlendi. Bisiklet yediden yetmişe herkese hitap eden bir spor. Gençlerin yanı sıra, çocuklar, kadınlar ve yaşlıların katılımı bizi oldukça memnun ediyor. Turumuza katılan ve sağlıklı yaşam mesajımıza ortak olan herkese teşekkür ederim” dedi.
3 kişiye hediye bisiklet

Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin 81 ilinde Yeşilay Bisiklet Turunun düzenlenmesini hedefledikleri belirten Karakoyun, destekleri için emniyet mensuplarına teşekkür etti. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen çekiliş sonucunda ise 3 katılımcıya bisiklet hediye edildi. 
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam