Bankoğlu: “Adalet bu mu?”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu Ankara Çubuk’ta şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililere karşı linç girişimi sonrası gelişmeleri değerlendirerek “Genel Başkanımıza karşı yapılan bu linç girişimini basit duygusal sebeplere bağlayan, olayı küçültmeye çalışan, birden dünyanın en anlayışlı bakış açısına bürünenlere seslenmek istiyorum: Ayarlarıyla oynadığınız o adalete sizin de ihtiyacınız var” dedi.

Bankoğlu: “Adalet bu mu?” Güncel

Ankara Çubuk’ta şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililere karşı linç girişimi sonrası gelişmeleri değerlendiren CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Hukukun ve adaletin bir kez daha sınıfta kaldığını üzülerek görüyoruz. Üstelik yine bütün dünyanın gözleri önünde, hukukun işlemediğini ispat ediyoruz. Bu adaletsizliğin, bu ayrımcılığın ve iki yüzlülüğün bedelini tüm ülke ödüyor. Sayın Genel Başkanımıza karşı yapılan bu linç girişimini basit duygusal sebeplere bağlayan, olayı küçültmeye çalışan, birden dünyanın en anlayışlı bakış açısına bürünenlere seslenmek istiyorum: Ayarlarıyla oynadığınız o adalete sizin de ihtiyacınız var” dedi.

“Adlî kontrol şartıyla acilen serbest bırakıldı”

“İşlediği suç aşikâr olan, ispatlı olan bir kişinin bağışlanması için kendi yandaşı olması yeterlidir. Adaleti bu gerçekler üzerinden şekillendirmeye çalıştığınızda kamu vicdanını yerle bir edersiniz. Osman Sarıgün isimli şahsın AKP üyesi olması, bir görev bilinciyle yerine getirilmiş bu linç girişiminin failinin, adlî kontrol şartıyla acilen serbest bırakılarak ödüllendirilmiş olması sağduyu sahibi yurttaşlarımız tarafından büyük tepki görmüştür” açıklaması yapan Bankoğlu, hak, hukuk, adalet arayışlarından vazgeçmeyeceklerinin altını çizdi.

“Zehirleyici politikalarına devam ediyorlar”

Türkiye’de yaşanan bu bölünmenin, iktidarın kullandığı zehirli dilin sonucu olduğunu, kendinden olmayan yaşlı-genç, kadın-erkek herkese kara çalarak hakaret edip suçlayarak yapılan kirli siyasetin er geç sona ereceğini söyleyen Bankoğlu, “Yurttaşlarımız, bu dilin sadece bütünlüğümüzü bozmakla kalmadığını, ekonomimizin de altını oyduğunu ve hukuk sisteminin iflasa sürüklediğini görmüş durumdalar. Beka sorunu yaşayanların gerçekte kim olduğu, 31 Mart günü ayan beyan ortaya çıkmıştır. Kendi yerini sağlamlaştırmanın, hesap vermekten kaçmanın, "istediği gibi at oynatmanın" adı beka olmuştur. Yerel seçimlerde İstanbul üzerinden oluşturdukları kargaşa içinde, açlık ve işsizlikle mücadele eden yurttaşlara yeni yeni masallar anlatılmaktadır. Bugün yüzde 25’e dayanan işsizlik, 9-10 liradan satılan soğan ve 7 lirayı geçen benzin fiyatlarıyla boğuşan halk, karşısında “Bizim için varsa yoksa İstanbul seçimleri” diyen bir AKP hükümeti görmektedir. Bunların toplumsal faturasını hesap edemeyen, daha doğrusu umursamayan AKP ile ortağı, her fırsatta, çözüm üretmekten uzak ve zehirleyici politikalarına devam etmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan bu organize saldırının yeri ve zamanlaması da oldukça manidardır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun mitingi ile eş zamanlı gerçekleştirilen bu saldırıya rağmen sağduyulu halkımızı galeyana getirme ve suni gündem yaratma konusundaki çabaları bir kez daha hüsrana uğramıştır” şeklinde konuştu.

“Milletin birlik ve bütünlüğüne yapılmış bir saldırıdır”

Sözlerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı sonrası açıklamasını hatırlatarak sürdüren Bankoğlu, “Bu saldırı, Sayın Kılıçdaroğlu üzerinden milletin birlik ve bütünlüğüne yapılmış bir saldırıdır. Ülkenin yarısını terörist olarak yaftalayan zihniyetin söylem ve politikaları ile ülkeyi zehirlemeyi acilen bırakması, işinin başına dönüp Türkiye’yi sürüklendiği uçurumdan kurtarmanın yollarını araması gerekmektedir” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam