Güner, 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayımlayarak çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Mesajında çocuklara seslenen Vali Güner “Sevgili çocuklar! Ülkemizin en değerli varlığı olarak, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz” dedi.

Güner, 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı Güncel

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayımlayarak çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Mesajında çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerinin ortak hedefleri olduğunu ifade eden Vali Güner, “Millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük coşku ve gururla kutluyoruz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan’ı hediye eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesi olarak, onlara demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyet’e sahip çıkma görevini vermiştir. Geleceğimizin güvencesi olan
çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir” dedi.
 

“Umudumuzsunuz”

Kutlama mesajında çocuklara da seslenen Sinan Güner, “ Sevgili çocuklar! Ülkemizin en değerli varlığı olarak, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz. Sizlere düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde
ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır. Türkiye’miz; gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır. En önemli servetimiz ve umut kaynağımız olan sizlerin bayramında, mutluluğunuza ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu duygularla başta Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum” şeklinde konuştu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam