Bankoğlu, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'da katıldığı şehit cenazesi sırasında ve sonrasında yöneltilen saldırıya dair açıklamada bulunan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Bu çirkin ve planlanmış saldırıyı gerçekleştirenler ile organize edenlere ilişkin hukuki takibatın vakit kaybedilmeden ve tüm yönleriyle gerçekleştirilmesi şarttır” dedi.

Bankoğlu, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı Güncel

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi  Aysu Bankoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'da katıldığı şehit cenazesi sırasında ve sonrasında yöneltilen saldırıya dair açıklamalarda bulundu.  Yapılan saldırıyı ‘feci’ olarak tanımlayan Bankoğlu, “Hükümetin bakanlarının, ana muhalefet liderinin, milletvekillerinin, vali ve emniyet müdürünün, her türlü güvenlik gücünün hazır bulunduğu şehidimizin cenazesinde yaşanan bu kasıtlı ve planlanmış bu saldırıyı, herkesin şiddetle kınaması gerekirken düşündürücü açıklamalar yapılmıştır. İktidar partisi ve ortağının sistemli bir biçimde kullandığı bölücü, tahrik edici, mesnetsiz iftiralarla yaptığı konuşmalar, bu feci olayın yaşanmasına neden olmuştur” dedi.

“AKP ve ortağının söylemleri tehlikeli söylemlerdir”

AK Parti’nin ve MHP’nin söylemlerinin çok tehlikeli söylemler olduğunu ifade eden Aysu Bankoğlu şöyle devam etti:

“AKP ve ortağının özellikle darbe girişimi sonrası ülkenin en az yarısını yaftalayan, onur kırıcı, tahrik edici çirkin ithamlarla durmaksızın karalamaya çalıştığı üslup, insanlarımızın cenaze, taziye, bayram, kutlama gibi ortak noktalarını kökünden sarsmaya yönelik acımasız ve çok tehlikeli söylemlerdir.  Terörist başına “sayın”, saldırganlara “değerli arkadaşlarım” diye hitap edenlerin ülkenin gerçek anlamda birlik ve beraberliğini düşündüğünü, hak, hukuk ve adaletin izinde yurttaşlarına eşit yaklaştığını kimse söyleyemez.

“Hukuki tatbikat vakit kaybetmeden yapılmalı”

Partimiz, bu ülkenin her köşesini, tüm yurttaşlarını Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetimizin temel ilkeleri doğrultusunda kucaklamaya, her türlü hukuksuzluğun ve adaletsizliğin karşısında olmaya devam edecektir. Ülkemizi bir bütün olarak görmekten korkanlar, tüm yurttaşlarının birbirini benimsemesini kendi bekaları için tehlike sayanlar, geçtiğimiz gün yine son derece kutsal bir buluşmayı kirletmekten geri durmamış, gündemi kendi istedikleri şekilde işgal etmiş ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden tüm ülkenin değerlerine, vicdanına ve huzurlu yaşam çabasına saldırıda bulunulmuştur. Bu çirkin ve planlanmış saldırıyı gerçekleştirenler ile organize edenlere ilişkin hukuki takibatın vakit kaybedilmeden ve tüm yönleriyle gerçekleştirilmesi şarttır.

“Mühim soru işaretleri doğmaya devam edecek”

Aynı şekilde, alınan güvenlik önlemlerinin yetersizliği bakımından görevini ihmal edenlerin de büyük bir ciddiyet ve titizlikle üzerine gidilmelidir. Aksi takdirde, ülkemizde hukuk devletinin varlığına dair mühim soru işaretleri doğmaya devam edecektir. Ayrıca, bugün bu korkunç saldırıyı hoşgörü ile karşılayan, görmezden gelen, bu kokuşmuş zihniyeti haklı çıkarmaya çalışanların da yarın yine hak, hukuk ve adalete muhtaç olduğunu hatırlatmak isterim."

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam