Türk Sanat Müziği korosundan konser

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 43. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği konseri düzenlendi.

Türk Sanat Müziği korosundan konser Güncel

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 43. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği konseri düzenlendi. Kültür Merkezi’nde gerçekleştirile konserde Türk Sanat Müziği korosu davetlilere 2 saat boyunca keyifli anlar yaşattı. Sunuculuğunu Birgen Sevimli’nin yaptığı konserin şefliğini ise Sezen Öztaş gerçekleştirdi. Ben Aşığım Bartın’ıma isimli bestenin yazarı İsmail Güler’in de şiirini okuduğu etkinlikte konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, “43. Turizm Haftası etkinliklerimiz devam ediyor. Bugünde bugün de Türk Sanat Müziği Koroumuz sizlerin gönül dünyasına dokunmak amacıyla güzel bir konser düzenledi. Ben bu konsere renk katan herkese teşekkür ediyorum. Dikkat ederseniz her konserimizde farklı bir konsept gerçekleştiriyoruz. Bazen şiir okuyoruz, bazen Türk Halk müziği ile renklendiriyoruz. Sürekli değişim yaparak monotonluktan kurtarmaya çalışıyoruz” dedi.

Dursun: “Güzellikle ortaya böyle ortaya çıkıyor”

Dursun, “Konserlerimiz gayet güzel geçiyor. Bugünde farklı bir konsept geliştirdik. Gerçekten gönül insanlarımız ve şairlerimiz katkı sundular. Şairlerimiz gönül insanlarımız. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, halkın sorunlarını, toplumun sorunlarını dile getiren güzel insanlar. İsmail Güner Beyi ben 3 yıl önce tanımıştım. Bine yakın şiiri var. Kendisi samimi bir insan. Bir gün beni arayıp ‘Ben Cide’de bir ödül aldım. Bu ödülü bana siz vermek istemisiniz dedi” o günden bu yana dostluğumuz gelişti. İsmail Beyi gerçekten çok seviyorum. Bir nebze olsun ona destek olmak için orada bulundum. Bu konserden öncede kendisini arayarak Bartın için bir şiir yazmasını istedim. Güzellikle ortaya böyle ortaya çıkıyor. Güzel iş yapan insanları da tanıtmamız gerekiyor. Şiiri de beğenildi. Şairlerimiz Allah’ın yarattığı özel insanlardır. Çünkü ne kadar okursanız okuyun, bir mısrayı yazmak zordur. Duygularınız, hayal dünyanız geniş değilse yazmanız zor. Ben bu nedenle kendisine teşekkür ediyorum. Konserimize katıldığınız için de hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Dursun konuşmasının ardından şair İsmail Güler ve koro üyelerine teşekkür belgelerini takdim etti.  

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam