Belediyede görev dağılımı tamam

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonunda oluşan yeni Bartın Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın başkanlığında toplanan Meclis ilk toplantıda Belediye Başkan Vekilleri, Başkan Yardımcıları, Belediye Encümeni ve Komisyon Üyelerinin seçimini de gerçekleştirdi. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Manav birinci başkan vekili olurken MHP’li Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ikinci başkan vekili oldu. Belediye Başkan Yardımcılığına ise MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Necmi Balık ve Ahmet Kömeç seçildi.

Belediyede görev dağılımı tamam Güncel

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonunda oluşan yeni Bartın Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde ise Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk koydu. Saygı Duruşunun yapılıp İstiklal Marşı’nın okunduğu törenin sonunda Başkan Akın ve Meclis Üyeleri anıtın önünde hatıra fotoğrafı da çekti. Cemal Akın törenin ardından “Seçilen tüm arkadaşlarımız Bartın’ın Belediyesinin Meclis üyesi. Nihayetinde o noktada seçilen arkadaşlarımızla beraber Bartın’a hizmet verilmesi adına neyse onu yapacağız. Bartın’a inşallah hayırlı olur” açıklamasında bulundu.

Manav birinci, Fırıncıoğlu ikinci başkan vekili oldu

Belediye Meclisi tören sonrasında Cemal Akın başkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi.  Gündemin birinci maddesinde Belediye Meclisine I. ve II. Başkan Vekili Seçimi gerçekleştirildi. Belediye Meclisi Başkan vekilliği için AK Parti grubunun 1. sıra Hüseyin Manav’ı, MHP grubunun ise  2. sıra adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu oldu. CHP grubunun 1.ve 2. sıra için adayı Mehmet Bahadır Karakaş oldu. Seçim sonucunda 1. Başkan Vekili 20 oyla AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Manav oldu. 2. Başkan Vekili ise 19 oyla MHP Meclis Üyesi Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu oldu. CHP grubu ise Başkan Vekili seçiminde aday göstermesine karşın seçim sonuçlarına göre Başkan Vekili koltuğu kazanamadı. Başkan Vekili seçimlerinde MHP grubunun 1. Sıra için, AK Parti Grubunun ise 2. Sıra için aday göstermemesi dikkat çekti.

İşte katip üyeler!

Gündemin ikinci maddesinde ise iki asıl iki yedek Kâtip Üye seçimi gerçekleştirildi.  Yapılan seçimde 1. Kâtip Üye Erol Çoban, 2. Kâtip Üye Ufuk Kasap, 1. Yedek Kâtip Üye Necmi Balık, 2. Yedek Kâtip Üye Onur Özkaya seçildi.

İşte Encümen Üyeleri!

Gündemin üçüncü maddesi olan Belediye Encümenine üç üye seçiminde ise Sanem Çöme Taşdemir, Turgay Kabakçı ve Recep Ahmet Çavuşoğlu encümen üyeliğine seçilen isimler oldular.

İşte yeni İmar Komisyonu!  

Gündemin dördüncü maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna Turgay Kabakçı, Enes Gizli, Emrah Ulupınar, Ömer Kemal Çubukçu ve Egemen Kemik seçildi.

İşte yeni Plan ve Bütçe Komisyonu!

Beşinci gündem maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonuna beş üye seçimi gerçekleştirildi.   Yapılan seçimde Canan Çavuşoğlu, Secaattin Aykan, Erol Çoban, Alkım Tan ve Tuncay Maden Plan ve Bütçe Komisyonuna seçildiler.

İşte Tarihi Kentler Birliği Üyeleri!

Altıncı gündem maddesinde ise meclis üyeleri tarafından Bartın Belediyesi’nin üye olduğu Tarihi Kentler Birliği’ ne katılmak üzere 1 asıl, 1 yedek üye belirlenmesi talebi görüşüldü.   Yapılan seçimde Hüseyin Gevrek’in asil, Enes Gizli’nin de yedek üye olmasına karar verildi.

İşte Bartın Mahalli İdareler Birliği Üyeleri!

Toplantının yedinci gündem konusu olan Bartın Belediyesi’nin üye olduğu Bartın Mahalli İdareler Birliği’ ne katılmak üzere 3 asıl, 1 yedek üye belirlenmesi talebi ile devam etti. Yapılan seçimde Asil Üyeler İlker Yıldırım, Hakkı Toscu, Ahmet Kömeç ve yedek üye Necmi Balık seçildi. Gündemin sekizinci maddesinde 2018 yılı Faaliyet Raporu görüşülürken gündemin son maddesi olan 9. maddede ise meclis üyelerine 2018 yılı Denetim Raporunun okunarak, bilgiler verildi.

Balık ve Kömeç Başkan Yardımcıları oldu

Meclis Toplantısının sonunda Belediye Başkanı Cemal Akın Başkan Yardımcılığı görevine MHP’li Belediye Meclis Üyelerinden Necmi Balık ve Ahmet Kömeç’i atadığını açıkladı. Böylece Bartın Belediyesinde yeni Başkan Yardımcıları Necmi Balık ve Ahmet Kömeç oldu.

Akın: “Bartın için çalışacağız”

Toplantının sonunda açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “ Yeni dönemin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdik.  Birlik ve beraberlik içinde Bartın için çalışacağız. Almış olduğumuz kararların hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam