Bartın’da okul ve servis denetlemeleri devam ediyor

İl Emniyet Müdürlüğü çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik Bartın şehir merkezi başta olmak üzere tüm ilçe merkezlerinde gerçekleştirdiği denetimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Bartın’da 31 ekip ve 133 personelle gerçekleştirilen denetimlerde bin 527 kişi sorgulandı, 36 okul önü ve çevresiyle 126 okul servisi denetlendi.

Bartın’da okul ve servis denetlemeleri devam ediyor Güncel

İl Emniyet Müdürlüğü çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik Bartın şehir merkezi başta olmak üzere tüm ilçe merkezlerinde gerçekleştirdiği denetimlerine devam ediyor. Çocukların suça sürüklenmesini, suç mağduru olmasının engellemesi, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak güvenli bir ortamda gelişimlerini ve eğitimlerini sürdürmeleri amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde 31 ekip ve 133 personel yer aldı.

Bin 527 kişi sorgulandı

Bin 527 kişi sorgulandığı denetimlerde 36 okul önü ve çevresi, 126 okul servisi, 120 diğer araç, 20 park ve bahçe, 21 internet ve playstation salonu, 57 kahvehane, 20 cafe, 4 içkili yer, 12 büfe ve benzeri yerler, 1 iddia bayii ve   31 metruk bina çevresi kontrol edildi.

4 servis aracına ve 6 araca para cezası

Denetlemelerin sonunda ise 4 servis aracına toplamda 432 TL ve  6 araca toplamda bin 410 TL idari para cezası uygulandı. 1 aday araç sürücüsünün de alkollü araç kullanmaktan ehliyeti daimi iptal edildi. 4 aranması olan şahıs, askeri ceza kanununa muhalefetten 1 kişi, birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağmadan 1 kişi, hırsızlıktan 1 kişi,  yoklama kaçağı olan 2 kişi, kayıp olan 2 çocuk ve basit yaralamadan 1 kişi olmak üzere toplam 8 kişi yakalandı.

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam