1. Batı Karadeniz Kadın Girişimciler Çalıştayı Bartın’da yapılacak

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) tarafından Bartın’da 1. Batı Karadeniz Kadın Girişimciler Çalıştayı düzenleniyor. “Üreten kadınlar konuşuyor” ana başlığı altında düzenlenen çalıştay 19-20 Nisan tarihlerinde Bartın Öğretmenevinde gerçekleştirilecek. Çalıştaya Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılması bekleniyor.

1. Batı Karadeniz Kadın Girişimciler Çalıştayı Bartın’da yapılacak Güncel

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Ağartan ve Yılmaz Akdeniz, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyarette Ağartan ve Akdeniz, Bartın’da 19-20 Nisan tarihlerinde ilk defa Batı Karadeniz Kadın Girişimciler Çalıştayının düzenleneceğini söyledi.  “Üreten kadınlar konuşuyor” ana başlığı altında gerçekleştirilecek olan çalıştayın Bartın Öğretmenevinde yapılacağını ifade eden Ağartan ve Akdeniz çalıştayın Cuma günü 11.00 ile 12.00 arasında yapılacak olan açılış töreniyle başlayacağını kaydetti.

Önemli isimlerin katılması bekleniyor

(BAKZİFED) Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ağartan çalıştayın programıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) tarafından Bartın’da 1. Batı Karadeniz Kadın Girişimciler Çalıştayı düzenleniyor. “Üreten kadınlar konuşuyor” ana başlığı altında düzenlenen çalıştay 19-20 Nisan tarihlerinde Bartın Öğretmenevinde gerçekleştirilecek. Çalıştay 19 Nisan’da 11.00 ile 12.00 arasında yapılacak olan açılış töreniyle başlayacak. Çalıştayın ilk gününde BAGSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özsoy, BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bartın Valisi Sinan Güner ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılıp konuşma yapması bekleniyor.

İşte çalıştayın ilk günü!

Çalıştayın yine ilk gününde BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli,  BAKZİFED 2019-2020 dönemi değerlendirmesi ve hedefleriyle ilgili bir konuşma yapacak. Eski Devlet Bakanı ve BAKZİFED YİK Başkanı Önay Alpago da Batı Karadeniz’de kadın girişimci olmakla ilgili genel bir değerlendirmede bulunacak. AGİKAD Başkanı Mine Ayyıldız, Bahri Küpeli, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Serpil Veral ve TÜRKONFED İDK Başkanı Reyhan Aktar’ın katılımıyla da Bartın Amasra Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneğinin açılışı yapılacak. Açılış 16.30 ve 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

İşte ikinci gün programı!

Çalıştayın ikinci günü ise Bahri Küpeli’nin BAKZİFED 2019-2021 hedefleri ve değerlendirmesiyle başlayacak. 10.00’dan itibaren başlayacak programda daha sonra Önay Alpago  moderatörlüğünde Batı Karadeniz Girişimcilerinin Bölgesel Sorunları, Girişimcilik Örneklemeleri, Kadının Çalışma Hayatındaki Becerileri, Sosyal ve Hukuki Konumu, Bölgesel Girişimci Kadınların Batı Karadeniz Bölgesinde Toplumsal Yansımaları konularında bir panel gerçekleştirilecek. Panelde TÜSİAD Eski Başkanı Ümit Boyner, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Serpil Veral, 26. Dönem Ankara Milletvekili Aylin Nazlıkaya, Televizyon Programcıları Gülgün Feyman ve Nevval Sevindi, TÜRKONFED İDK Başkanı Reyhan Aktar, Örnek Girişimci Zeynep Tosun, ve kadın girişimciler Ruhiye Çetin, Aysel Manav, Gülsüm Karakaş, Hatice Işık, Selin Koyutürk ve Betül Kırmızı birer konuşma yapacak. Çalıştay, 15.30 ve 17.00 arasında Bartın Irmağında yapılacak tekne gezisiyle sona erecek.”

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam