AKIN, DUALARLA GÖREVE BAŞLADI

31 Mart yerel seçimleriyle üçüncü kez MHP’den Bartın Belediye Başkanı seçilen Cemal Akın ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri, Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Akın, mazbatasını alarak resmen göreve başlamış oldu. Akın, tören sonrasında “ Artık hizmet zamanıdır. Belediye Meclisine seçilen arkadaşlar artık siyasi partilerin değil, Bartın’ın Belediye Meclis üyeleri. O zihniyetle hep birlikte Bartın’a hizmet etmemiz gerekiyor” derken Bartın Belediyesinde de tören düzenlendi. MHP’li ve CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı törene AK Partili Belediye Meclis Üyelerinin katılmaması dikkat çekti.

AKIN, DUALARLA GÖREVE BAŞLADI Güncel

“Şimdi hizmet zamanı”

31 Mart yerel seçimleriyle üçüncü kez MHP’den Bartın Belediye Başkanı seçilen Cemal Akın ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri, Hüseyin Fahri Fırıncı, Necmi Balık, Ahmet Kömeç, Semih Kaptan, Egemen Kemik, Ufuk Kasap ve Tuncay Maden Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Mazbatasını alarak resmen göreve başlamış olan Akın, tören sonrasında seçimin geride kaldığını ve artık hizmet zamanı olduğunu ifade ederek “2 dönem bitti. 3.dönem başlıyoruz. Bartın’a birçok hizmeti vermemiz gerekiyor. Birçok projeyle çıktık. İnşallah Allah nasip ederse tekrar Bismillah deyip başlıyoruz. Yeni başladığımız bir şey yok. Sürekli olan bir süreç var şu anda. Eksikler varsa eksikleri yapılması gereken varsa yapılması gerekenleri muhakkak elden gözden geçirmemiz gerekiyor. Bunu yaparken Belediye Meclisi’ndeki bütün arkadaşlarla beraber yapacağız. Nihayetinde belediye meclisine seçilen arkadaşlar Bartın’ın belediye meclisi. Artık bundan sonra siyasi partilerin değil Bartın’ın Belediye Meclis üyeleri. O zihniyet içerisinde Bartın’da hizmet yapmamız gerekiyor” dedi.

“Bartın’da huzuru korumamız lazım”

Bartın’ın huzur şehri olduğunu kaydeden Akın, şöyle devam etti:

 Bartın halkı hangi siyasi görüşten olursa olsun nereye oy vermiş olursa olsun bizden hizmet bekliyor. Bizim buna dikkat etmemiz gerekiyor. Bu noktada bugüne kadar yaptığımız bu hizmetleri bundan sonrada sürdürmemiz gerekecek ki biz bu niyetle belediye başkanlığına tekrar aday olmuştuk. Bu niyetlerimizi de halkımıza belirtmiştik zaten. Dediğim gibi devam eden bu süreci devam ettireceğiz. Ben seçilen tüm arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten bizim birleştirici olmamız lazım. Bartın huzur şehri. Huzuru hep beraber korumamız lazım. Korunmasına destek vermemiz lazım. Türkiye hepimizin. Hepimiz üzerinde yaşıyoruz. Hangi siyasi görüşte olursa olsun. Hep beraber yaşıyoruz.

“Seçim işi bitmiştir, şimdi iş hizmet zamanıdır”

İnşallah Bartın hizmet anlamında sıkıntı çekmeyecek. Allah’ın izni ile hep beraber çalışacağız. Bir süreç geçmiştir. Seçime kapılmamak lazım. Seçim işi bitmiştir. Şimdi iş hizmet zamanıdır. Geriye dönmemek lazım. Artık hizmet zamanıdır. Bartın halkı bizden hizmet bekliyor. Bartın halkı bizden karşılıklı didişme değil beraber kol kola girmeyi bekliyor. Bizlerde Allah’ın izni ile hep beraber bütün belediye meclis üyelerimizle kol kola girmeye çalışacağız. Bütün Bartın’a hizmet vereceğiz. Yoksa bunun hesabını kim başka bir şey yaparsa Bartın halkı zamanı geldiğinde sorar. Bartın halkı iyi irdeler, inceler bu incelemeye de devam etsin istiyorum.

AK Parti Belediye Meclis Üyeleri törene katılmadı

Mazbata törenin ardından öğleden sonra Bartın Belediyesinde de tören düzenlendi. Törene Cemal Akın başta olmak üzere, Belediye çalışanları, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, CHP İl Başkanı Selim Karakaş ve CHP’li Belediye Meclis Üyeler, MHP’li Belediye Meclis  Üyeleri ve vatandaşları katıldı. Göreve başlama törenine AK Parti Belediye Meclis Üyelerinin katılmaması ise dikkat çekti.

“Birlikte çalışacağız”

Kurban kesilip duaların edildiği törende Cemal Akın, şöyle konuştu:

Bartın’da uzun bir süreç olan mahalli seçimleri yaşadık. Bu seçimler sürecinde çeşitli işler olmuş olabilir, kırgınlıklar olmuş olabilir ama dargınlık asla olmaz. Halka dargınlık olmaz. Biz hep beraberce, tüm meclis üyelerimizle beraber, belediye başkan yardımcılarımızla beraber, belediye çalışanlarımızla beraber Bartın’a hep beraber hizmet etmek için buradayız. O niyetlerle bizlere görev verdiler. Gerek şahsıma tebliğ edilen belediye başkanlığı makamı ve gerekse arkadaşlarımıza tebliğ edilen belediye meclis üyeliği makamlarıyla beraber hep birlikte çalışacağız. Bu niyetlerle yola çıktık ve bu niyetlerle bugün buradayız saygıdeğer dostlar. Bugün mazbatalar alındı ve Allah nasip ederse hep beraberce belediyemize çıkacağız.

 Hafta içi Meclis toplanacak

 Bu hafta içinde belediye meclis toplantımızı yapacağız ve hizmetlere devam edeceğiz. Nihayetinde burayı siyaset makamı olarak görmüyorum saygıdeğer dostlar. Bu makamı Bartın’da yaşayan tüm dostlara hizmet makamı olarak görüyoruz. O noktada buradayız. Meclis üyelerimizle kol kola gireceğiz, yan yana duracağız. Fikirlerini alacağız, bize fikirlerini ifade edecekler. Beraberce yapacağımız ortak çalışmalarla Bartın’a hizmet edeceğiz Allah’ın izni ile. Tüm belediye meclis üyesi arkadaşlarımız da Bartın’a hizmet etmek için buraya geldiler. Burada bize fikir verecekler, bizi yönlendirecekler ve beraberce Bartın’da güzel işlere imza atacağız. Birçok iş yapılmasına rağmen iş bitmez.

“Burası Bartın’ın belediyesi, sizlerin belediyesi”

Hayatta iş bitmediği gibi Bartın’da da yapılacak işler bitmez. Öncelikli işleri öne alacağız. İstişarelerde bulunarak tekrar başlayacağız. Ben her şeyden evvel siz saygıdeğer dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Burası Bartın’ın belediyesi, sizlerin belediyesi. Asla ne bir şahsın ne bir siyasi partinin ne de belediye meclis üyelerinin. Burası hepimizin belediyesi. Çünkü Bartın’ın her yerine ve her köşesinde yaşayan insanına hizmet vermekle mükellef bir yer burası. İşte bu noktadan bakarak biz hizmete devam edeceğiz.

“Kol kola girdiğimizi göreceksiniz”

İsminin ne olduğunu sormadan, nereli olduğunu sormadan, görüşünün ne olduğunu sormadan burada hareket etmiş olacağız. Yoksa bu makamlara ihanet etmiş oluruz. Asla ihanet etmeyeceğiz. Hiçbirimiz etmeyeceğiz. Başta ben belediye başkanı olarak, belediye meclis üyelerimiz, başkan yardımcılarımız ve çalışan arkadaşlarımızda bu şekilde hareket etti bugüne kadar bundan sonrada bu şekilde hareket edecekler. İnşallah kol kola girdiğimizi göreceksiniz arkadaşlarımızla. Gerçekten emniyet duygusu taşımadan bunu yapacağız. Ben teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Hepinize saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.”

Tören sonrasında Akın makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam