Şeytanın hırsızları yakalandı

Bartın ile birlikte 13 ilde lüks otomobil ile yankesicilik yapan ve haklarında çeşitli suçlardan araması bulunan 4’ü kadın 5 kişi kıskıvrak yakalandı.

Şeytanın hırsızları yakalandı Güncel

Bartın’da 9 Nisan’da Kemer köprü Mahallesinde bulunan fidan satışı yapan işyeri önünde 4 kişinin paralarının yankesiciler tarafından çalışması üzerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube ekipleri harekete geçti. Polis, yankesicilikle  gerçekleştirenlerin hırsızlık, yankesicilik, sahtecilik, kasten yaralama, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanma gibi suçlardan kayıtları bulunan A. A.(16 suç kaydı), M.G.(9 Suç kaydı), A.G. (15 suç kaydı), K.G.(16 suç kaydı), S.A. (4 suç kaydı) oldukları belirlendi. Ekipler, şüphelilerin yankesicilik ve hırsızlık olaylarını beyaz renkli Passat marka araç ile gerçekleştirdiklerini ve aracın güzergahı incelendiğinde özellikle vatandaşların pazar alışverişlerini yaptıkları yoğun ve kalabalık günleri tercih ettikleri anlaşıldı. Bu kapsamda; Antalya, Burdur, Isparta, Afyon, Ankara, Çankırı, Kastamonu, Sinop, Bolu, Bartın, İstanbul, Çorum ve Karabük gibi illerimizde halk pazarlarında yankesicilik ve hırsızlık eylemlerini gerçekleştirdikleri belirlendi.

Kıskıvrak yakalandılar

Şüpheliler; Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Karabük’te kovalamaca sonucunda kıskıvrak yakalandı. Yapılan operasyon sonucunda yakalanan şüphelilerden kimliğini ibraz eden M.G'nin  Bartın’da yapılan parmak izi çalışmasında gerçek adının A.G olduğu saptandı.
Şüphelinin parmak izinden yapılan sorgulamasında;  Antalya Ağır Ceza Mahkemesince Hükümlünün Kaçması Suçundan, Antalya KAŞ  ilçesinde elde veya üstte taşınan eşyayı özel beceri ile almak suretiyle hırsızlık suçundan ve  Afyon BOLVADİN ilçesinden elde veya üstte taşınan eşyayı özel beceri ile almak suretiyle hırsızlık suçlarından toplam 3 ayrı dosyadan tutuklama kararının çıktığı ayrıca 3 adet hırsızlık suçundan da ayrıca aranması olduğu anlaşıldı.

Araçtan çıkan çıkana

Muhafaza altına alınan araçta yapılan arama neticesinde zula olarak tabir edilen bölmelerinde; 13 bin 250TL, 40 Euro,  2 altın zincir kolye, 2 altın tektaş yüzük, 2 altın çift küpe ele geçirilmiştir. Lüks otomobil ile ele geçirilen para ve ziynet eşyalarına mahkeme kararınca el konuldu.

5 şüpheli tutuklandı

Polis, şüpheliler hakkında elde veya üstte taşınan eşyayı özel beceri ile çalma suretiyle teşekkül halinde hırsızlık yapma suçundan işlem yaparken 5 şüpheli mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam