Emekli polisler dernek çatısı altında buluştu

Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği çatısı altında bir araya gelen Bartın’da yaşayan emekli polisler Polis Bayramı kapsamında bir araya gelerek açıklamada bulundu.

Emekli polisler dernek çatısı altında buluştu Güncel

Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği çatısı altında bir araya gelen Bartın’da yaşayan emekli polisler Polis Bayramı kapsamında bir araya gelirken açıklamalarda bulundular. Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneğinin Bartın Şubesi Kurucu Başkanı Mustafa Erkan Algül yaptığı açıklamada Polis Bayramını kutlarken çalışan meslektaşlarının sorunlarını da gündeme getirdi. Polislerin bayram ve özel günlerde çalışan, görev istirahatinde, haftalık izninde ve senelik izini için gittiği memleketinden dahi çağrıldığı zaman göreve gitmek zorunda olan ve çalışma şartlarından dolayı da zaman zaman ailesiyle bile yeteri kadar ilgilenemeyen kişiler olduğunu kaydeden Algül şunları söyledi;

İlk sırada…

“Sonuç olarak, tüm bu hususlara ekonomik sıkıntılar da eklediğinde, yaşadığı stresten dolayı çalışırken ve emekli olduktan sonra en çok intihar eden ve cinnet geçiren meslek grupları arasında ilk sırada yer aldığı gözlenmektedir. Oysaki, çalışma saatlerinin düzenlenmesi gibi yaşam kalitesini yükseltecek, 3600 ek göstergenin verilmesi gibi refah seviyesini etkileyecek tedbirlerin uygulanmasıyla birlikte, polisin kendisine mobing olarak gördüğü konuların da tespit edilerek gerekli çözümlerin sağlanmasıyla birlikte intihar ve cinnet vakalarında da büyük bir azalmanın yaşanacağı değerlendirilmektedir. Bunun yanında, çalışırken karşılaştığı sıkıntıları bir tecrübe olarak gören polis, emekli olduğunda ise genel olarak kendi iç dünyasına kapanır ve kendisini toplumdan soyutlama yoluna gider.

“Faaliyet yürütmeye başladık”

Emniyet hizmetleri sınıfında yıllarca hizmet verdikten sonra emekli olan ve Bartın'da kalan burayı kendisine yurt edinen emekli emniyet mensupları olarak bizler de kendi iç dünyamıza kapanmamak toplumdan soyutlanmamak ve birbirimize destek olabilmek amacıyla bir araya gelme ve sivil toplum kuruluşu olma gayreti içerisine girdik. Bu kapsamda; 13 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirdiğimiz tanışma toplantısı akabinde Bartın Emekli Emniyet Mensupları Dayanışma Platformu çatısı altında birleşerek kurumsal olarak faaliyet yürütmeye başladık. Başta ilimiz olmak üzere çevre iller ve ülke genelinde emekli emniyet mensuplarının tanışma, kaynaşma ve yardımlaşması amacıyla başladığımız çalışmalarımız çerçevesinde Bartın Emekli Emniyet Mensupları Dayanışma Platformu faaliyetleri esnasında, her hangi bir ideolojik, siyasi, etnik ve mezhepsel kimliği temel almadan sade ve sadece emekli emniyet mensubu olma paydasında, sevgi, saygı çerçevesinde ve kurumsal kimlik ciddiyetinde hareket etmiştir.

“Gayretlerimiz devam edecek”

Nihai hedeflerimiz arasında yer alan dernekleşme çabalarımızda ise 4 Nisan 2019 günü itibariyle üyelerimizi Kamu Yararına Çalışan Türkiye Emeklileri Sosyal Yardım Derneği çatısı altında buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Hali hazırda kuruluş çalışmaları devam etmekte olan dernek faaliyetlerimiz, üyelerimize maddi ve manevi açıdan destek olabilme gayretlerimizle devam edecektir. Bu meyanda; çalışanıyla emeklisiyle tüm Emniyet Teşkilat Polis Bayramı'nı bir kez daha kutlar, aileleriyle ve sevdikleriyle birlikte ömür sürdürmelerini temenni ederiz.”

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam