Recai Çakır görevi devraldı

31 Mart Yerel Seçimlerinde Amasra Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Recai Çakır, gerçekleştirilen devir teslim töreni ile görevine başladı. Belediye Başkanı Emin Timur’dan görevi devralan Çakır, “Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin Amasra’mızın geleceği için tüm halkımızla kol kola omuz omuza mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Recai Çakır görevi devraldı Güncel

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde Amasra Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Recai Çakır, gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda törenle düzenledi. Atatürk Anıtı’na sunulan çelenk sunduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından konuşan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır “Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından siz değerli Amasra halkının verdiği oylar ile Amasra Belediye Başkanlığı görevini bana layık gördünüz. Bundan ötürü hepinize teşekkür ederim. Az sonra Belediye binamıza giderek Başkanlık mührünü devir alacağız, artık siyasi parti ayrımı gözetmeksizin Amasra’mızın geleceği için tüm halkımızla kol kola omuz omuza mücadeleye devam edeceğiz.” dedi. Akabinde kalabalık halk topluluğu ile Amasra Belediyesi’ne yürüyen Çakır’ı Belediye önünde Amasra Belediye personeli karşıladı. Belediye personelinin kutlamalarını kabul eden Çakır’ı daha sonra da Başkanlık makamının önünde Belediye Başkanı Emin Timur, karşıladı.

Timur: “Her konuda yardımcı olmaya hazırım”

Birlikte Başkanlık makamına giren Timur ve Çakır, birbirlerine hediye takdiminde bulundu.

Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur, yaptığı konuşmada “Amasra Belediye Başkanlık görevini 10 yıldır yürütüyorum. Hayata geçirebildiğimiz başarılı projelerimizin yanında hayata geçiremediğimiz projelerde olmuştur. Amasra Belediye çalışanlarının maaş alacakları mevcut. İnşallah yeni gelen yönetim bu konuda da başarılı olur diye düşünüyorum. Yeni Belediye Başkanımız Recai Çakır’a ve ekibine başarılar dilerken her konuda kendilerine yardımcı olmaya hazır olduğumun sözünü veriyorum.” dedi.

Çakır: “Tecrübelerinden faydalanmak isteriz”

Belediye Başkanı Recai Çakır da “Ben de Sayın Emin Timur’a 10 yıldır yürüttüğü görev nedeniyle teşekkür ediyorum. Bizler de kendisinin tecrübelerinden Başkanlığımız süresinde faydalanmak isteriz.” dedi.

Duygu dolu anlar yaşandı

Amasra Belediye Başkanlık Mührü imzalanan protokolle devir teslimi yapılırken Belediye Başkanlık görevini bırakarak makamdan ayrılan Timur ile 10 yıl beraber mesai yaptığı Belediye Personeli arasında duygu dolu anlar yaşandı.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam