3 ilden ortak eğitim projesi

Bartın, Zonguldak, Karabük Sağlık İl Müdürlüklerinin ortaklaşa hazırladığı ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) da desteklediği Minnesota İle Kişilik Özelliklerini Keşfet Projesi eğitimleri başladı.

3 ilden ortak eğitim projesi Güncel

Bartın, Zonguldak,  Karabük Sağlık İl Müdürlüklerinin ortaklaşa hazırladığı ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) da desteklediği Minnesota İle Kişilik Özelliklerini Keşfet  Projesi eğitimleri başladı.  Çaycuma Devlet Hastanesinde yapılan eğitimlere Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Ar-ge Proje Birimi Sorumlusu Esra Kılıç Kocabaş, Ruh Sağlığı Birim Sorumlusu Esin İlhan, Ar-ge proje birimi çalışanlarından Yasemin Kıran, Çaycuma Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ersin Durmuş  ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nagehan Odabaş, Türk Psikologlar Derneği  Eğitimcilerinden  Dr. Öğr. Üyesi   Nihan Tezer Yörük ve Zonguldak, Karabük, Bartın, İl Sağlık Müdürlüğü psikologları katıldı.

Bartın’dan 7 psikolog eğitim alacak

Zonguldak İl Sağlık Müdürü  Ar-ge Proje Birimi Sorumlusu Esra Kılıç Kocabaş eğitimlerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü ve proje ortağımız olan  Karabük ve Bartın İl Sağlık Müdürlüklerinin, Ruh Sağlığı alanında hizmet kalitesini arttırmak amacı ile  hazırladığımız projemiz,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından   desteklenmiştir. Proje kapsamında, Kişilik Testleri uygulamakla yetkili olan Müdürlüğümüz psikologlarından 10 kişiye, proje ortağımız olan Bartın İl Sağlık Müdürlüğünden 7 kişiye, Karabük İl Sağlık Müdürlüğünden 6 kişiye, olmak üzere, toplam 23 kişilik psikolog grubuna, uluslar arası geçerlilik ve güvenilirliği kanıtlanmış psikolojik ölçme aracı olan Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi   başlamıştır.

4 gün eğitim verilecek

Eğitim 16 yaş ve üzeri kişilere uygulanan, yalnızca psikologlar tarafından uygulanıp yorumlandığında anlam kazanan, bireylerin kişisel ve toplumsal uyum düzeylerini değerlendirmeyi hedefleyen bir kişilik testidir. Eğitim,13 ve 10 'ar kişilik 2 gurup halinde, uzman personelce verilecektir.  Eğitim faaliyeti her grup için 4 iş günü, günde 8 saat olmak üzere her iki gruba da 32'şer saat olarak gerçekleştirilecektir.”

Türk Psikologlar Derneği  Eğitimcilerinden Dr. Öğr. Üyesi Nihan Tezer Yörük de psikologları “Kişiliği ölçmenin bizim için nasıl bir önemi vardır?”  konusunda bilgilendirdi.

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam