154 sandıktan 5 sandık sayılacak

Bartın’da 154 sandığın yeniden sayılmasını isteyen AK Parti’nin itirazını değerlendiren İl Seçim Kurulu, 154 sandıktan 5 sandığın yeniden sayılmasına karar verdi.

154 sandıktan 5 sandık sayılacak Güncel

AK Parti, 31 Mart yerel seçim sonuçlarıyla ilgili Merkez İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulunmuştu. İlçe Seçim Kurulu bu itiraz sonrasında Bartın’daki 154 sandıkta geçersiz oyların sayımını gerçekleştirmişti. Sayım sonunda geçersiz olan bin 562 oydan AK Parti 41, MHP 19, CHP 8, Saadet Partisi 2, bağımsız aday 2 olmak üzere toplam 74 oy geçerli sayılmış. Bu sonuca göre MHP ile AK Parti arasındaki 169 olan oy farkı 149’a düşmüştü. AK Parti, bunun üzerine ıslak imzalı sandık sonuç tutanaklarının usulüne uygun tutulmadığını ve tespit ettikleri usulsüzlüklerin olduğunu ifade ederek oyların yeniden sayılmasını istemiş ve İl Seçim Kuruluna itirazda bulunmuştu.

Özçelik açıkladı

AK Parti’nin itirazını değerlendiren Seçim Kurulu, 154 sandıktan 5 sandığın yeniden sayılmasına karar verdiği öğrenildi. MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, AK Parti’nin tüm oyların sayılması hakkında itiraz hakkını kullandığını ve İl Seçim Kurulunun bu itirazı incelemesi sonucunda itiraz edilen 5 sandıktaki tüm oyların yeniden sayılması yönünde karar çıktığını açıkladı.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam