Kozcağız’da sonuç değişmedi

MHP’nin itirazı sonrasında Kozcağız Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinde çıkan geçersiz oyları yeniden sayan İlçe Seçim Kurulu, sayımı tamamladı. Sayım sonunda Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman seçimleri 22 oy farkla kazanmış oldu.

Kozcağız’da sonuç değişmedi Güncel

31 Mart yerel seçimleri Bartın şehir merkezi kadar Kozcağız Beldesinde de çekişmeli geçmişti. Seçim sonunda kesin olmayan sonuçlara göre AK Partili Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman en yakın rakibi MHP’li Belediye Başkan Adayı Savaş Buyurman’a 21 oy fark atarak yeniden başkan seçilmişti. MHP ise bu sonuca itiraz ederken itirazı değerlendiren İlçe Seçim Kurulu geçersiz oylar yeniden saydı.

Fark 22’ye çıktı

İlçe Seçim Kurulu hem başkanlık, hem de belediye meclis üyeliğinde çıkan geçersiz oylar yeniden sayarken sayım sonunda belediye başkanlığında  3 oy AK Parti’ye, 2 oy MHP’ye ve 4 oy da Saadet Partisine çıktı ve aradaki  21  fark 22’ye yükseldi. Bu sonuçla Mustafa Karaman’ın Belediye Başkanlığı İlçe seçim kurulu tarafından tescillenmiş oldu.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam