TSO’dan Dış Ticaret Semineri

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Bartın’da dış ticaret hacminin geliştirilmesi ve arttırılmasına yönelik Dış Ticaret Semineri düzenlendi.

TSO’dan Dış Ticaret Semineri Güncel

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Bartın’da dış ticaret hacminin geliştirilmesi ve arttırılmasına yönelik Dış Ticaret Semineri düzenlendi.  İnovasyon Merkezinde gerçekleştirilen  seminerde, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Lale Özkan tarafından İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Ticaret Bakanlığı İhracat Geliştirme Uzmanı Asım Çalış tarafından ise İş Dünyası için Ticari Bilgiye Erişim konularında bilgiler sunuldu. Seminere, Bartın TSO Meclis Başkanı Adem Akpürçek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Sami Karakaş, Meclis Üyeleri Ali Haydar Subaşı, Faruk Arabacıoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Arslan, OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, İl Ticaret Müdür Vekili Serpil Yüzlü, Gümrük Müdürü Burhan Ayhanoğlu, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Mehmet Selim Ulutaş, Atılım Sanayi Sitesi Başkanı Necmi Ateş, sanayiciler ve Dış Ticaret birimi çalışanları katıldı.

Karakaş: “Üyelerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz”

Seminerde konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Karakaş, ihracata daha fazla önem verilerek ihracatla ilgili üyelerin bilgilendirilmeleri gerektiğini belirtti. Karakaş, “Oda olarak dış ticaret konusunda üyelerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. İlimizde ihracat yapacak firma sayımızı arttırmak için bu tür eğitimler çok önemli. Büyümenin de gelişmenin de yolu ihracattan geçiyor” diyerek, katılımcılara teşekkür etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam