Sağlık İletişimi Eğitimleri tamamlandı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) desteğiyle Sağlık İl Müdürlüğünce hazırlanan Sağlık Liderlerinde Kurumsal Davranış ve Sağlık İletişimi Eğitimleri gerçekleştirildi.

Sağlık İletişimi Eğitimleri tamamlandı Güncel

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) desteğiyle  Sağlık  İl Müdürlüğünce hazırlanan Sağlık Liderlerinde Kurumsal Davranış ve Sağlık İletişimi Eğitimleri gerçekleştirildi. Eğitimler 2 gün sürdü. Eğitimlerin ilk oturumda Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Çağdaş Akyürek Kurum Kültürü, Yönetimde Paradigma Değişimi ve Stratejik Yönetim konularını anlattı. İkinci oturumda Ankara Üniversitesi’nden Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Afsun Ezel Esatoğlu  İletişim Kazaları, İletişimi Engelleyen ve Kolaylaştıran Faktörlerle ilgili bilgi verdi. Üçüncü ve son oturumda ise  Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Prof.  Dr. Gülsün Erigüç  İletişim Yönetimi ve Kültüre Dayalı İletişim konularını anlattı.

“60 sağlık idarecisine 24 saatlik eğitim verildi”     

Eğitimlerin sertifika töreninde konuşan Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, “Yönetimin ele alması gereken öncelikli sorunu, çalışanların hizmet üretimine üst düzeyde katılmalarını sağlamaktır. Bu esnada çalışanların sağlıklarının fiziksel ve ruhsal açıdan korunmasına olanak sağlayacak şekilde üretimi gerçekleştirebilmektir. Bu nedenle yönetim, çalışanlarının kuruma, kurumun kurallarına ve kendilerine karşı olan tutumlarını bilmek durumundadır. İşte tam bu noktada Cumhurbaşkanlığı ikinci 100 günlük icraat programının SB-12 maddesi 10 ilde Sağlık Yöneticilerine Yönelik Kurumsal Davranış ve Sağlık İletişimi Eğitimi verilmesini kapsamaktadır. Cumhurbaşkanlığımızın da açıkladığı gibi Sağlık Liderlerinin Kurumsal Davranış ve Sağlık İletişimi konularında bilgilerinin tazelenmesi ve güçlendirilmesi için ilimizde görev alan 60 sağlık idarecisine 24 saatlik eğitim verildi. Bu eğitimlerin idarecilerimiz ve  çalışanlarımızda  oluşturacağı katkı ile kurumlarımız hizmetlerinde  kalite artışı oluşacağına inanıyorum” dedi.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam